מאסר למורה שביצע עבירות מין

הגבר החרדי, שלימד ילדים תורה, השקה כמה מהם באלכוהול, פיתה אותם לבוא עמו למקומות מסתור ושם ביצע בהם מעשים מגונים. לאחר מכן אסר להם לגלות על כך לאיש. עונשו: שנתיים מאסר בפועל

שנתיים מאסר בפועל ועוד שישה חודשי מאסר על תנאי נגזרו היום בבית משפט השלום בתל אביב על גבר חרדי בשנות ה-30 לחייו, תושב הרצליה, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשלושה קטינים שלמדו אצלו תורה.

לפי האישומים נגדו, הגבר נהג להשקות את תלמידיו הצעירים באלכוהול ואז ביצע בהם את זממו, במקומות מסתור בעיר. לאחר המעשים הוא אסר עליהם לספר לאיש את אשר אירע. פרט לעונש המאסר, נגזר על ה"מורה" לשלם 8,000 שקלים לכל מתלונן.

התביעה במשפטו טענה כי "מחוות הדעת של המרכז להערכת מסוכנות מינית ובמשתמע מתסקיר שירות המבחן עולה דמות של אדם מניפולטיבי, החותר בקור רוח ולאחר תכנון ומחשבה תחילה לביצוע זממו בקטינים".

ההגנה: הוא עוסק בעיסוק נורמטיבי

צוות ההגנה טען כי האיש היה בטיפול פסיכיאטרי וכי רמת מסוכנותו נמוכה. "הנאשם עסק ועוסק בעיסוקים נורמטיביים וחיוביים, העביר שיעורים בתורה ובלימודי קודש לקטינים רבים ברחבי עירו. אין לו כל רקע קודם בפלילים למעט בעיטה ישנה ובודדת במראת רכב שחנה סמוך לעסק של אביו".

בגזר הדין כתב השופט חנן אפרתי כי "המעשים שביצע הנאשם נגועים בשאט נפש ובחומרה כיוון שבוצעו בקטנים שומרי מסורת ודתיים שנתנו אמון בנאשם כבוגר, כמורה וכאיש דתי. המעשים לא היו פרי באוש של גחמת רגע. היו בהם תכנון, מחשבה תחילה, ציניות ואגואיזם".

השופט הוסיף: "ראוי רצוי וגם הכרחי להעביר לאותם קטינים מתלוננים מסר ברור כי כבודם, גופם, בריאותם הפיזית והנפשית ושלומם יקרים לחברה, וראוי כי ידעו כי יש השומע לשוועתם, וכי חרף קטנות קומתם, חולשתם הפיזית ותמימותם הינם בני אנוש לכל דבר ועניין, וככאלה הינם ראויים להגנה, טיפוח ושמירה ככל אדם ואזרח בחברה דמוקרטית שומרת חוק שכבוד האדם הינו ערך יסוד מוגן ברקמת חייה".