הפרקליטות דחתה את בקשת הרב מצגר לצאת לחו"ל

פרקליטיו של הרב הראשי לישראל לשעבר יונה מצגר, פנו לפרקליטות בבקשה להתיר לו לצאת לאירופה במטרה להשתתף בחגיגה משפחתית. בפרקליטות דחו את הבקשה על הסף. הסיבה: בעקבות ביסוס תיק החקירה נגדו, ישנו חשד סביר כי הרב ינסה להימלט מהארץ

מתכנן לשמוח עם המשפחה או לברוח? הר מצגר (רויטרס)

הפרקליטות דחתה את בקשת סנגוריו של הרב הראשי לשעבר יונה מצגר, להתיר לו לצאת את גבולות הארץ לביקור באירופה. הסיבה: חשד סביר כי הרב ינצל את השהות כדי לברוח מהארץ בשל החקירה המתנהלת נגדו בגין עבירות של שוחד, מרמה והלבנת הון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפניה שהעבירו לנציגי הפרקליטות, ביקשו עורכי דינו של הרב מצגר לאשר לו היתר חריג תחת מגבלות צו איסור היציאה מהארץ העומד נגדו, ולאפשר לו לצאת לאירופה לצורך השתתפות בשמחה משפחתית. לשם כך, ציינו פרקליטיו, יעמיד הרב התחייבויות וערבויות כספיות כנדרש.

בפרקליטות דחו את הבקשה על הסף, בנימוק כי לנוכח התקדמות החקירה בעניינו של הרב וגיבוש הראיות העומדות נגדו, ישנו חשד סביר כי הוא ינצל את שהותו בחו"ל כדי לברוח מישראל. בפרקליטות הזכירו היתר דומה שאושר לשופט המחוזי לשעבר דן כהן, שבסופו של דבר נמלט לפרו בשל עבירות שוחד ומרמה שיוחסו לו.

נזכיר כי מאז ששוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים לפני כשנתיים, עומד נגד הרב מצגר צו איסור יציאה מן הארץ. ביום חמישי הקרוב תובא הבקשה לעיונו של בית המשפט.