רגעים אחרי הירי: אזריה מחייך

קרוב ל-10 שעות עמד החייל היורה אלאור אזריה בחקירה הנגדית של התביעה. הוא טען שכמעט כל העדים הם אלה שמשקרים. התובע הציג תיעוד שצולם זמן קצר לאחר האירוע ובו נראה אזריה מחייך. "כך נראה חייל שחטף סטירות מהמ"פ שלו שתי דקות קודם?", הוא שאל. אזריה השיב: "היו לפחות 3 חיילים שראו"

התמונות שסותרות את גרסת החייל: במהלך משפטו של אלאור אזריה, שהואשם בירי לעבר מחבל מנוטרל לפני כארבעה חודשים, הוצגו בפניו אתמול (שני) תמונות העומדות בניגוד לשינוי שהציג בגרסתו, לפיו מפקד הפלוגה סטר לו לאחר האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח עדותו בבית הדין הצבאי ביפו, אמר שלשום אזריה כי מפקד הפלוגה רס"ן תום נעמן סטר לו זמן קצר לאחר האירוע. פרט זה עומד בסתירה לגרסה שמסר אזריה בחקירת מצ"ח שקדמה למשפטו. עורכי דינו אף הגדילו לעשות והעבירו מכתב לתביעה ובו הפרטים החדשים בו דרשו לקיים חקירת מצ"ח נוספת.

אזריה בבית הדין הצבאי (עזרי עמרם, חדשות 2)

אלא שאתמול, בשלב החקירה הנגדית, הציג התובע הצבאי נדב וייסמן תמונה מהטלפון הנייד של נהג האמבולנס עופר אוחנה, שהגיע לזירה. בתמונה נראה אזריה לאחר האירוע כשחיוך על פניו.

"כך נראה חייל שחטף סטירות מהמ"פ שלו רק כמה דקות קודם לכן?", שאל התובע. אלא שאזריה המשיך לעמוד על שלו והשיב: "המ"פ חד משמעית סטר לי בשטח. היו לפחות שלושה חיילים שראו את זה. מצבי הנפשי אז לא היה טוב, אני עדיין בטיפול קב"ן".

פינוי גופת המחבל מזירת האירוע (רויטרס)

התובע הצבאי, המשיך להקשות על אזריה ואף הציג בפניו סרטון מחקירת מצ"ח בו טען אזריה כי המ"פ כלל לא כעס אליו. למרות זאת, אזריה המשיך לעמוד על גרסתו.

"ההערות שלך אינן במקומן"

במשך 15 שעות עמד אזריה במסגרת החקירה הנגדית על דוכן העדים. אזריה טען שכמעט כל העדים מרביתם מפקדיו, משקרים. "המ"פ הוא עד שקרן. חד וחלק", טען. "הוא שיקר בעדות שלו. גם המג"ד והמח"ט שכחו הרבה פרטים בעדויות שלהם. אני לא יכול להגיד לך על המג"ד שהוא שקרן, אבל בחלק מהדברים הוא אכן שיקר".

בהמשך הטיח אזריה ביקורת בתובע ואמר: "לאור שאלותיך אני מבין שאף פעם לא יצא לך להיות בשטח. אז בטח לא תבין את זה, כאן באולם נעים ויושבים במזגן". מנגד התובע השיב לו כי הוא לא "לא נעלב מההערות האישיות שלך למרות שאינן במקום".