"אלופים במיל' יעידו לטובת אזריה"

לראשונה מאז נפתח משפטו של החייל היורה, יעלה הבוקר אלאור אזריה לדוכן העדים עם תחילת שלב ההגנה. קו ההגנה: ירה לאחר שחש בסכנה ממשית לו ולחבריו. מקורבים לאזריה אמרו לחדשות 2 Online: "קצינים בכירים ביותר, בהם אלופים במילואים, יעידו לטובתו"

יעלה לראשונה לדוכן העדים (חדשות 2)

בבית המשפט הצבאי ביפו יחל היום (ראשון) בבוקר שלב ההגנה במשפט של אלאור אזריה, החייל שנאשם בהריגה ובהתנהגות שאינה הולמת חייל בצה"ל - לאחר שירה במחבל מנוטרל. לראשונה מאז תחילת משפטו יעלה אזריה עצמו לדוכן העדים וישטח את גרסתו לאירועים בדקות שאחרי פיגוע הדקירה בחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קו ההגנה של אזריה ברור - פרקליטיו יטענו כי פעל כמצופה ממנו וירה מכיוון שחשש שהמחבל נושא על עצמו מטען חבלה. גורמים המקורבים לאזריה אמרו לחדשות 2 Online כי במסגרת ההגנה יעידו לטובתו של החייל קצינים בכירים ביותר במילואים, ובהם גם אלופים במילואים. לטענת המקורבים, הבכירים יעידו לאחר שעקבו אחר המשפט וחשו כי לאזריה לא נעשה משפט צדק וכי "המשפט הוכרע מראש".

הירי במחבל (בצלם)

בימים האחרונים עבר אזריה תדרוך מדוקדק עם שלושת פרקליטיו - עורכי הדין אייל בסרגליק, אילן כץ וכרמית שחיבר. על דוכן העדים הוא צפוי להגיד שירה במחבל מכיוון שחש בסכנה ממשית לו ולחבריו. בין היתר יטען כי שמע שהמחבל נושא מטען, כי ראה שהוא מזיז את ידיו ואת רגליו וכי הבחין בסכין בקרבתו.

עורכי הדין בסרגליק, כץ ושחיבר

אזריה יעיד בפני בית המשפט הצבאי היום ובשני. ביום שלישי יתייצב שוב על דוכן העדים - הפעם לחקירה נגדית של התובע, סא"ל נדב וייסמן. פרקליטיו של אזריה מציינים כי התביעה הכינה 77 עדים, אך לבסוף בחרה להביא רק 22 מהם לבית המשפט. בהגנה מתכוונים לזמן חלק ניכר מהעדים שלא זומנו, בטענה כי עדותם דווקא תתמוך בגרסתו של אזריה.

אזריה והוריו בבית המשפט (עזרי עמרם, חדשות 2)

התביעה במשפט אזריה טוענת כי החייל פעל לא כשורה ומתוך רגשות נקם. מי שחיזק את הטענה הזאת היו שלושת העדים שעלו בזה אחר זה לדוכן בשבועות האחרונים: המח"ט אל"מ יריב בן עזרא, המג"ד סא"ל דוד שפירא והמ"פ רב-סרן תום נעמן. שלושת הקצינים טענו בתוקף כי לא הייתה כל סכנה וכי הירי במחבל מנוגד לערכי ורוח צה"ל. חיילים נוספים שהיו בזירה העידו גם הם ברובם לטובת התביעה, אך מדי פעם היו כאלה שעמדו לצידו של אזריה.

המ"פ תום נעמן

במהלך עדותו אמר המ"פ נעמן: "לא חשתי סכנה מהמחבל, אלאור אמר לי שהוא ירה כי המחבל צריך למות". לאחר פרסום עדותו היה נעמן נתון למתקפה של קללות ואיומים קשים ברשת.