"השארת צלקת בנשמה ובנפש שלי"

בלעדי: החיילת שלפי כתב האישום נאנסה ע"י תא"ל בוכריס כתבה לו מכתב לפני שנתיים בו הטיחה האשמות קשות: "כל מה שקרה היה ניצול המעמד והיכולת שלך להפעיל עליי לחץ פסיכולוגי, הייתי מסונוורת מהסמכות ומהכוח שלך. ניצלת את הכוח שלך והתמימות שלי"‎

בוכריס, ארכיון (דו"צ)

עוד לפני שפנתה למשטרה, כתבה המתלוננת המרכזית נגד תא"ל אופק בוכריס מכתב לבוכריס עצמו. בוכריס קרא את המכתב שנשלח לפני יותר משנתיים, השמיד אותו - ונראה שלא הפנים את תוכנו. היום (חמישי) כבר הוגש נגדו כתב אישום חמור בגין שורת מעשי אינוס ומעשים מגונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כבר הרבה זמן אני מתלבטת אם לכתוב לך את המכתב הזה או לא", כתבה המתלוננת במכתב שהגיע לידי חדשות 2. "ברור לי שנוצר מצב לא תקין והחלטתי לצאת לאור ולא לשתוק יותר. במהלך השירות שלי כחיילת שלך, העמדת אותי בסיטואציה שבה שכבתי איתך, ויצרת מצבים אינטימיים ברמות שונות בניגוד לרצוני".

"לא סתם זה אסור מבחינה חוקית למפקד לשכב עם פקודיו", היא המשיכה. "זה בא להגן עלינו ממצבים שבהם אדם מפעיל את כוחו וסמכותו כדי להשיג את הדברים שהוא רוצה, ואנחנו נענה להם רק בגלל השפעת הכוח עלינו".

"עכשיו אני מבינה שניצלת אותי"

"אני הרגשתי שכל הדברים שקורים הם באופן הזוי ומעוות לגיטימיים ונכונים", טענה המתלוננת. "היום אני מבינה שבאותם רגעים לא באמת הבנתי מה קורה, והייתי מסונוורת מהסמכות ומהכוח שלך. עכשיו, בדיעבד, כשאני מעבדת את הדברים שקרו, אני מבינה שניצלת אותי".

"ניצלת את הלויאליות שלי", היא פירטה, "ניצלת את התמימות שלי, את העובדה שאני לא אספר לאף אחד על מה שקורה בחדרי חדרים, ניצלת את הכוח שלך ואת הידיעה שאין אדם שיכול לעמוד מולך ולהגיד לך לא. גם אם אתה נותן את האפשרות".

"אני מבינה שכל מה שקרה שם היה ניצול המעמד והיכולת שלך להפעיל עליי לחץ פסיכולוגי עליי, כחיילת שלך", ציינה המתלוננת במכתב ששלחה לבוכריס. "מיותר לציין שהטראומה שעברתי בעקבות הניצול המיני שלך עליי כפקודה שלך, השפיע ופגע בי מאוד, דבר שבא לידי ביטוי במובנים רבים".

"גם אם ניפגש במקרה, אל תפנה אליי"

"כל מערכות האמון שלי קרסו, אין לי יותר אמון באנשים והתפקוד היומיומי שלי נפגע באופן משמעותי", היא הדגישה. "סיפרתי להוריי ולמשפחה הקרובה על כל מה שהיה. מטרת כל המכתב הזה היא קודם כל שתבין שהשארת צלקת עמוקה וגדולה אצלי בנשמה ובנפש".

"אם היית קצת ער למצב, היית שם לב שאני לא רוצה את זה ולא נמצאת שם כי אני נהנית (אם זה מה שחשבת עד עכשיו)", היא כתבה. "חשוב לי להבהיר לך את הכוח שיש לך על אנשים, אני ממש מקווה שלא עשית את זה שוב לפקודות שלך, ובכלל מקווה שהדברים גם לא קרו לפני שהתחלתי לשרת תחתיך. אסור לך לפגוע ככה ולנצל את הסמכות שלך באופן מעוות ורע".

"אתה תת אלוף בצבא, מזיז כוחות, עושה דברים משמעותיים, אבל בפן האישי יש לך בעיה רצינית שאתה צריך לטפל בה באופן דחוף", קראה המתלוננת למי שהיה מפקדה. "אני מבקשת שתכבד את הבקשה שלי ולא תיצור איתי קשר לעולם. גם אם ניפגש במקרה, אל תפנה אליי. בנוסף, אני שומרת לעצמי את הזכות לפעול בנושא, בכל דרך שנראית לי לנכון".

את המכתב הזה כתבה המתלוננת בזמן טיפול פסיכולוגי מעמיק שעברה במשך שנים. גם הטיפול הפסיכולוגי, כמו המכתב הזה, הוא חלק מהראיות במשפט נגד בוכריס. כפי שניתן להבין מהמילים האחרונות במכתב, המתלוננת רמזה לבוכריס כבר אז - לפני יותר משנתיים - שבכוונתה ללכת להליך משפטי נגדו.

פרקליטו של בוכריס, עו"ד אשר הלפרין, מסר בתגובה: "מדובר במכתב ששלחה א' לביתו של תא"ל בוכריס בתקווה שרעייתו נעמה היא שתקבל ותקרא את המכתב. אין בו אמת. תוכנו שקרי אבל אפילו ממנו ניתן ללמוד שלא היה כל אונס. גם לגרסת א'. הדלפת המכתב נועדה לפגוע בהליך המשפטי. מדובר במעשה פסול. אנו לא נפעל בדרך דומה ונבחר בדרך של קיעקוע ראיות התביעה במקום הנכון לכך, בית הדין הצבאי, שם נילחם על הוצאת האמת לאור".