קריסת הנברשת: בעלי האולם ביבנה יואשמו

שניים מבעלי אולם "עדיה" ביבנה בו נהרגה אביבה חיון ז"ל לאחר שגוף תאורה קרס עליה בחודש יוני שעבר, ועוד שלושה עובדים של האולם יואשמו בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. נגד שני הבעלים הנוספים של האולם הוחלט לסגור את התיק

הפרקליטות תגיש כתבי אישום נגד חמישה מבעלי ועובדי אולם "עדיה" ביבנה, בו נהרגה אביבה חיון ז"ל, כתוצאה מגוף תאורה שנפל עליה בחודש יוני בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום (חמישי) הודיעה הפרקליטות כי החליטה לדחות את טענותיהם של בעלי האולם בשימוע, ולהאשימם בגרימת מוות ברשלנות. נגד שניים מבעלי המקום הוחלט לסוג את התיק. שני שותפים אחרים יואשמו ועוד שלושה עובדים: מהנדס, אחראי מערכת התאורה ועובד נוסף שלו.

בחודש יוני שעבר נהרגה אביבה חיון, בת 54 ממושב עזר, לאחר שגוף תאורה ענק קרס במהלך חתונה באולם השמחות. 19 חוגגים נוספים נפצעו. בסיכום חקירת המשטרה נקבע, בין היתר, כי גוף התאורה הדינמי, לו מנועים חשמליים המעלים ומורידים אותו, תוכנן, נבנה והותקן על ידי עובדים בלתי מוסמכים בתחום. בהמשך, אושר לשימוש גוף התאורה על ידי מהנדס אזרחי שאינו מוסמך לאשרו.לאחר האסון תיארו בני משפחתה של חיון ז"ל את שקרה. "לא דמיינו שהערב יכול להיגמר ככה", סיפר גיסה. "עשר דקות אחרי שעזבנו קיבלנו את הטלפון על האסון. זה משהו שלא היינו חושבים עליו. הבר נמצא באמצע הרחבה, אחרי שאנשים גמרו לאכול הם הלכו לשם והחלו לשתות, רקדו - והנברשת נפלה".