תא"ל בוכריס מגיב לראשונה לכתב האישום: "לא היה ולא נברא"

הקצין הבכיר שהואשם בשורת עבירות מין חמורות בחיילת ובקצינה ששירתו תחתיו התייצב מול המצלמות, הגיב לראשונה והבהיר כי ייאבק על חפותו: "לא היה ולא נברא, אין שחר להאשמות. האמת תצא לאור בבית המשפט"‎‏

"זהו קרב חיי, האמת תצא לאור" - חמישה חודשים אחרי שנחשפו החשדות נגדו ושעות ספורות אחרי שהוגש כתב האישום החמור, התייצב תא"ל אופק בוכריס מול המצלמות ודיבר לראשונה על הפרשה. "לא היה ולא נברא", הבהיר הערב (חמישי) הקצין הבכיר בהתייחסו לאישומים בגין אונס ומעשים מגונים שביצע בחיילת ובקצינה ששירתו תחתיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החלטתי להגיב באופן יוצא דופן, לאחר ששתקתי כמעט חמישה חודשים בתקשורת מכיוון שאני חייב הסבר לציבור בשבילו פעלתי כל חיי הבוגרים", אמר תא"ל בוכריס בהצהרה קצרה שנשא בפני כלי התקשורת בפתח ביתו בצפון הארץ. "קיבלנו בתדהמה את ההחלטה על הגשת כתב אישום. אין לדברים שחר, לא היה ולא נברא והעניין כולו יתברר בבית הדין".

"כל מי שעיין בחומר הראיות יודע שאין שחר להאשמות", טען בוכריס. "יש נייר שאומר שעשיתי כך וכך, והתביעה תצטרך לפרוע את השטר. לא אפרט את חומר הראיות, אך אני בטוח שכשהעניין יובא לבית הדין האמת תצא לאור". בוכריס הודה לתומכיו ולחבריו, ולבסוף הצהיר: "זהו קרב חיי ואני אנצח בו".

בוכריס אמר את הדברים למרות שסעיפי כתב האישום שהוגש נגדו מעידים כי הפרקליטות הצבאית אימצה את גרסתן של המתלוננות נגדו כמעט במלואה. בצבא טענו כי במהלך החקירה עלו ראיות לכאורה לכך שהקצין ביצע מספר עבירות מין חמורות כלפי חיילת זוטרה בשירות חובה וכלפי קצינה. עוד ציינו כי המעשים בוצעו בעת ששתי המתלוננות נגד בוכריס, שירתו תחת פיקודו כמפקד חטיבת "גולני".

"רכן מעל המתלוננת ונגע בה"

כתב האישום שהוגש נגד בוכריס מפרט 16 אירועים שונים בהם ביצע לכאורה את המעשים שיוחסו לו. בין השאר תואר מקרה בו יוחס לו אישום בגין אינוס, במהלכו התלוותה אחת המתלוננות לנסיעתו לקצרין. על פי כתב האישום, בוכריס ביקש ממנה להיכנס עמו לצימר שם "השכיב אותה על גבה, רכן מעליה ונגע בה בחזה, בבטנה ובאזור מפשעתה. הוא נישק אותה בשפתה ובצווארה, בזמן שהיא אינה משתפת פעולה עם מעשיו".

מקרה אחר שתואר, מתייחס לשהותם של השניים ברכב צבאי, כשלעתים שהה בו גם נהגו הצבאי. "במהלך רבות מהנסיעות השעין הנאשם את הכיסא עליו ישב, כך שראשו באזור מוזב הרכב האחורי", נכתב. "אז, הושיט הנאשם את ידו מבלי לבקש את הסכמתה למעשיו, נגע בגופה וליטף אותו בניגדו לרצונה. בחלק מהנסיעות, כשלבשה מעיל 'פליז', הושיט הנאשם את ידעו לחגורת מכנסיה, פתח אותה, פרם את כפתורי חולצה ונגע בבטנה ובחזה".

מקרה נוסף התרחש במשרדו של בוכריס: "בזמן שהגיעה המתלוננת לצרכי עבודה, הוא נישק אותה על שפתיה כשידיו כרוכות סביב גופה, בניגוד לרצונה, כשהיא לא מגיבה למעשיו. הוא פסק ממעשיו רק כשקצינת הת"ש של הבסיס פתחה את דלת החדר".

אמר למתלוננת: "אוהב את הריח שלך"

כתב האישום מתאר גם מספר מקרים הנוגעים למתלוננת הנוספת נגד בוכריס, בגין ביצוע מעשים מגונים בזמן ששירתה תחת פיקודו. באחד מהמקרים כשנכנסה ללשכתו הוא "אחז בה, ואמר לה שהוא אוהב את הריח שלה כי התגעגע אליה. אז החל הנאשם לנשק אותה בעוד שהיא ניסתה להתחמק ממנו".

במקרה נוסף שתואר, חיבק בוכריס את המתלוננת והוביל אותה לחדר המגורים המצוי בלשכתו. אז, על פי כתב האישום, "בוכריס התפשט, כך שנותר כשלגופו ציצית ודיסקית בלבד". בשלב זה, המתלוננת עזבה את המקום, מכיוון שלא רצתה לקיים עמו יחסי מין.

מצה"ל נמסר כי כתב האישום הוגש על פי החלטת הפרקליט הצבאי הראשי, תא"ל שרון אפק, לאחר הליך שימוע ממושך ומעמיק שנערך עם באי כוחו של הקצין. עוד הדגישו בצבא כי בוכריס הוא "קצין ולוחם עתיר זכויות", ואילו הפצ"ר אפק ציין כי ההחלטה "התקבלה בלב כבד".

בעקבות הגשת כתב האישום הביעה עורכת הדין ליאת בהר כהן המייצגת את אחת המתלוננות שביעות רצון על החלטת הפרקליטות הצבאית. ‫"אני מברכת על החלטת הפצ"ר", אמרה. "מרגע שנפגשתי עם המתלוננת לא היה לי ספק שהיא דוברת אמת. צר לנו על עוגמת הנפש שהיתה מנת חלקה של המתלוננת בחודשים האחרונים עקב ספינים בתקשורת ופרסומים כוזבים. אנו תקווה כי הגשת כתב האישום תסתום את הגולל על תעשיית הכזבים וההכפשות. דרך ארוכה עדיין לפנינו ואנו מקוות כי בסופה הצדק יצא לאור גם בבית הדין הצבאי".