פרקליטת המתלוננת נגד בוכריס: "מקווה שהגשת כתב האישום תהיה סף מסע ההכפשות"

לאחר הגשת כתב האישום נגד תא"ל אופק בוכריס בגין מעשי אונס בחיילת ובקצינה שהיו תחת פיקודו, אומרת היום פרקליטתה של החיילת כי "לא היה לנו ספק שהיא דוברת אמת, אנחנו מקוות שהצדק יצא לאור". אביה של המתלוננת אמר עם פרסום הפרשה כי "המפקד סרח וניצל את מעמדו לעבירות מין ואונס"

בוכריס, ארכיון (דו"צ)

לאחר שנודע להן על כך שהפרקליטות הצבאית אימצה את גרסתן והגישה כתב אישום נגד תא"ל אופק בוכריס, אומרת היום (חמישי) פרקליטתה של אחת המתלוננות נגדו כי "לא היה לנו ספק שהיא דוברת אמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צר לנו על עוגמת הנפש שהיתה מנת חלקה של המתלוננת בחודשים האחרונים עקב ספינים בתקשורת ופרסומים כוזבים", המשיכה עורכת הדין ליאת בהר כהן. "אנו תקווה כי הגשת כתב האישום תסתום את הגולל על תעשיית הכזבים וההכפשות. דרך ארוכה עדיין לפנינו ואנו מקוות כי בסופה הצדק יצא לאור גם בבית הדין הצבאי".

בחודש מרס, פחות מיממה לאחר שהותר לפרסום כי בוכריס, לשעבר מח"ט גולני, חשוד ב-5 מעשי אונס ומעשי סדום בחיילת, אביה של המתלוננת הנוספת נגד בוכריס יצא להגן על שמה של בתו.

האב סיפר כי בתו היתה חיילת מצטיינת בחטיבת גולני, שהתחנכה על ערכי התרומה למדינה. "כולנו שירתנו בצבא ויודעים לשאוף למצויינות", אמר ואף הדגיש כי בתו היתה חיילת מצטיינת בפיקוד הצפון, תחת הרמטכ"ל כיום גדי איזנקוט. "הבת שלנו הגיעה לתפקיד גבוה מאוד בחטיבה והיתה מאוד מוערכת, אבל המערכת כשלה. היא כשלה באמצעות מפקד שסרח וניצל את מעמדו לעבירות מין ואונס. כל זה במקביל לכל האותות שקיבל".  

"בושה שמפקד כזה סוחב את הכומתה החומה"

"אנו מאוד מופתעים וכמובן תומכים בגרסתה של הבת שלנו, שבמהלך השנים המשיכה בחייה - וגם בטיפול עקב הנזק הגדול שנגרם לה", המשיך האב. "שלחנו לצבא ילדה מאושרת ושמחה, ולאחר שהתוודענו לסיפור נודע לנו הפצע הגדול שהיא סוחבת. זו לא הציפייה שיש להורה ששולח את היקר לו מכל למסגרת הזאת. שכל הורה יבדוק את עצמו אם אלה הערכים שמקבלים בצה"ל, אם אלה המפקדים שראויים להוביל את החיילים ואת הבנים שלנו".

האב תיאר את תחושותיה של בתו, מהרגע שנחשפה הפרשה. "ההרגשה היא קשה", סיפר. "זו בושה שמפקד כזה חובש את הכומתה החומה, כשהוא עם כיפה על הראש. זה מפקד שלא לוקח אחריות ולא נושא בתוצאות כמו שמפקד צריך להיות וכמו שלימדו אותנו בחטיבה הזו".