אחיו של משה קצב: "אמא שלי ישבה וחיכתה שישוב, לוועדה היו תכניות אחרות"

ליאור קצב, אחיו של הנשיא שהורשע באונס, כתב בעמוד הפייסבוק שלו פוסט בו הוא מתאר את מצבה הקשה של אמו. "היא בת למעלה מ-85 ומשה היה כל עולמה", כתב. "היא ישבה בבית וחיכתה והתפללה שישוב, אבל לוועדת השחרורים היו תכניות אחרות"

אחיו של קצב: "אמא ישבה וחכיתה שישוב" (אנה קפלן / פלאש 90)

ליאור קצב, אחיו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, כתב פוסט בפייסבוק בו הוא טוען כי ועדת השחרורים שדחתה אתמול (רביעי) את ההחלטה בעניין אחיו גרמה לאמו עוול. "היא ישבה בביתה, חיכתה לו שישוב היום הביתה. חיכתה וחיכתה, ציפתה וציפתה, התפללה והתפללה. התחננה וקיוותה...לוועדת השחרורים היו תכניות שונות ולוח זמנים שונה", כתב אחיו של הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את מכתבו הוא פתח במילים: "אמא שלי, אישה מבוגרת, בת למעלה מ-85, ישבה כל היום וציפתה לבן הבכור שלה שישוב הביתה. היא ילדה אותו, לפני כ-71 שנים, כשהיא הייתה נערה צעירה בת 14 שנה בלבד".

"יחד הם עלו לישראל, יחד הם עברו את תלאות המעברה ויחד הם בנו את הארץ הזאת", הוסיף. "היא ליוותה את בנה הבכור בכל תחנות חייו, כילד קטן, כנער מתבגר, כחייל בצבא, כסטודנט צעיר, כאב לילדים וכסבא נכדים, כראש מועצה, כחבר כנסת, כשר בממשלה וכנשיא המדינה".

הוועדה דחתה את ההחלטה (קובי גדעון, פלאש 90)

בהמשך הדברים סיפר ליאור קצב כי אימו מחכה מידי יום ביומו, לשיחת הטלפון היומית מאחיו שבכלא. "זו השיחה שמחייה אותה ומחזיקה אותה עד ליום המחרת היא כבר לא אישה צעירה, שעברה הרבה בחייה", כתב.

"בשנים האחרונות, היא מתחננת ומתפללת למען בנה הבכור", הוסיף. "היא כואבת את כאבו. רואה את סבלו, זועקת את זעקתו ובוכה יחד איתו", טען האח שלדבריו "חוץ מתחינות ותפילות, קצרה ידה מלהושיע".