"פרץ והשיג סרטוני מין של מפורסמות"

תושב הדרום מואשם בכך שבמשך 8 שנים פרץ לחשבונות ב"ענן" של מאות נשים ישראליות והשיג תכנים מיניים אותם שמר לעצמו. בכתב האישום החמור מיוחסות לו עבירות של חדירה לפרטיות ופריצה למחשבים. המידע שסייע לו להשיג את הסיסמאות הושג לכאורה בדרך לא חוקית

אילוסטרציה (רויטרס)

כתב אישום חמור נגד העצור בפרשת הפריצה לענן: עידו ארובס בן ה-42 מעומר, שנעצר בתחילת החודש, הואשם היום (רביעי) בפגיעה בפרטיות של נשים ישראליות רבות ובחדירה למחשביהן. על פי כתב האישום שהגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ארובס פרץ לכאורה ליותר מ-350 חשבונות גיבוי ב"ענן", והוריד משם תמונות וסרטונים רבים - הכוללים גם תכנים מלאים - של מפורסמות ודוגמניות ישראליות. 20 נשים כבר התלוננו על מעשיו, ועל פי ההערכות מאות נשים נוספות נפגעו וחשבונן נפרץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

עוד נטען בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב כי ארובס ביצע את המעשים כבר בשנת 2009, והגיע למידע שנשמר במחשבים ובטלפונים סלולריים של נשים רבות. "ארובס מואשם כי הוריד אל מחשבו את כל החשבונות וסינן את התמונות והסרטים האינטימיים של הנשים שאל חשבונותיהן חדר - הוא מיין את הנשים המפורסמות (שחקניות, דוגמניות, כוכבות טלוויזיה ועוד) והזין את חומריהן לתיקייה ייעודית", נטען.

בפרקליטות טענו כי החומר שצבר ארובס מסתכם באלפי תמונות וסרטים אינטימיים, "הכוללים עירום ואף יחסי מין מלאים" - בהן גם של נשים שאינן מפורסמות. "המעשים בוצעו במטרה לאתר תכנים בעלי אופי מיני ולצפות בהם לשם גירויו וסיפוקו המיני", כך נכתב בכתב האישום. הפרשה נחקרה על ידי יחידה ארצית של משטרת ישראל, ובמהלך החקירה הודה החשוד במעשים.

כיצד פרץ ארובס לחשבונות רבים בגוגל, ביאהו ובאתרים אחרים? על פי כתב האישום, הוא אגר נתונים רבים על הנשים והקליד סיסמאות אפשריות המבוססות על מספרי טלפון, תאריכי לידה, מספרי תעודות זהות, כינויים ואפילו שמות חיות מחמד - עד שהצליח לפענח את הסיסמא הנכונה.

"אסף מידע אישי על הקורבנות" (רויטרס)

"פגע בפרטיות מאות נשים באופן הקשה ביותר"

בין השאר אסף על הנשים מידע בעזרת מאגר בלתי חוקי (תכנת "אגרון" שמכילה נתונים ממרשם האוכלוסין) - מידע שאפשר לו לנחש את הסיסמאות. כמו כן הוא רכש תוכנה שמסייעת בפריצה לחשבונות סודיים. 

במקביל להגשת כתב האישום, הגישה מחלקת הסייבר בקשה להאריך את מעצרו של ארובס עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. "קיים יסוד סביר לחשש כי לאור יכולת הגישה מרחוק, ימשיך המשיב לבצע עבירות מסוג זה מכל מקום והוא עלול להמשיך ולסכן את שלום הציבור, במיוחד לנוכח הכישורים שצבר בתחום פריצת הסיסמאות", ציינה הפרקליטות בבקשה להאריך את מעצרו.

"אף מעצר בית או מעצר באיזוק אלקטרוני לא יוכלו לאיין את מסוכנותו של המשיב. במעשיו המשיב פגע בפרטיות מאות נשים באופן הקשה ביותר שניתן להעלות על הדעת", הוסיפו. בנוסף הגישה הפרקליטות בקשה לאיסור פרסום שמות הנפגעות או כל פרט מזהה שלהן, לאיסור פרסום על החומרים האינטימיים שניטלו מהן וגם בקשה לקיום הדיונים בתיק בדלתיים סגורות.
 
בבקשה לעריכת הדיון בדלתיים סגורות, על מנת להגן על פרטי המתלוננות, פירטו בפרקליטות כי "המשיב חדר לחשבונות בדרך של פריצת הסיסמה וריכז במחשבו קטלוג שיצר ובו תמונות וסרטונים אישיים רבים של קורבנותיו אשר כללו עירום, תיעוד הקורבנות בעת קיום יחסי מין, לבוש חושפני ותכנים אינטימיים. חומרים אלה, בהם גלומה פגיעה עצומה בפרטיות הקורבנות, נמצאים בליבת חומר החקירה, ויהיו במרכז הדיון במשפט".