מאסר לאחראים לקריסת הבניין בעכו

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, הנאשמים בהצתת הבניין בעכו לא יואשמו ברצח חמשת הדיירים שנספו באסון. בתי המשפט גזר על הנאשם המרכזי 16 שנות מאסר בגין הריגה והצתה: שני שותפיו לפשע נשלחו ל-8 שנות מאסר

קריסת הבניין בעכו (חדשות 2)

הסדר הטיעון בקריסת הבניין בעכו אושר: הבוקר (רביעי) שלח בית המשפט המחוזי בחיפה לכלא את שלושת האחראים לפיצוץ בלון הגז וקריסת הבניין בעכו לפני כשנתיים וחצי - אסון בו נהרגו חמישה בני אדם. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, הנאשמים - מחמד ג'רחי, עומר חלואני וזכריא עזירי - לא הורשעו ברצח, אך הודו בעבירות חמורות כגון רצח והצתה במסגרת הסדר טיעון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השופטים רון שפירא, אברהם אליקים ותמר נאות פרי גזרו על ג'רחי - הנאשם המרכזי - 16 שנות מאסר, לאחר שהרשיע אותו בהצתה, הריגה וקשירת קשר לביצוע פשע. שני הנאשמים הנוספים הורשעו בסיוע להצתה, סיוע להריגה וקשירת קשר - וירצו שמונה שנות מאסר בפועל.

"סבורים אנו כי העונש שייגזר על הנאשמים בהתאם להסדר הוא עונש סביר המביא לידי ביטוי את מכלול הנתונים, לרבות הקשיים הראייתיים כפי שבאו לידי ביטוי במהלך שמיעת העדויות", סיכמו השופטים. כמו כן נכתב בהחלטה כי הנפגעים זכאים לפיצוי - אך העבירו את ההחלטה בנושא להליך האזרחי, מכיוון שכבר הוגשו תביעות פיצויים.

"אין צורך להכביר מילים על האובדן שנגרם למשפחות המנוחים, אשר ספק אם פיצוי כלשהו יוכל לכפר עליו. על זאת יש להוסיף את נזקי הגוף שנגרמו לאלו שנפצעו במהלך האירוע, ונזקי הרכוש כתוצאה מקריסתו של בית המגורים. כאבם וסבלם של אלו שכל עולמם קרס עליהם, תרתי משמע, ושנפגעו בפרשה טראגית זו, לנגד עינינו", סיכמו השופטים. "תקוותנו היא שהזמן ירפא, עד כמה שניתן, את הפצעים ועתידם של נפגעי פרשה זו יהיה טוב יותר כך שלא ידעו עוד שכול, כאב וצער".

בחודש שעבר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי פרקליטיהם של שלושת הנאשמים, עורכי הדין באסל פלאח ויניב אביטן, הגיעו להסכם עם הפרקליטות לפיו הנאשמים יודו במעשים - השלכת בקבוק תבערה לעבר בניין - אך לא יורשעו ברצח.

שלושת הנאשמים הגיעו בפברואר 2014 על מנת להוריד אנטנה סלולרית שהייתה על גג הבניין: הם השליכו בקבוק תבערה, דבר שגרם לפיצוץ בלוני גז ולקריסתו של הבניין. כתוצאה מכך נהרגו חמישה דיירים שמתגוררים באותו בניין ו-11 נפצעו.

ההרוגים באסון: מוחמד באדר (בן 43) וחנאן באדר (בת 38) ושלושה מבני משפחת סרחאן - נ'גאח בת ה-51, ראיק בן ה-55 ובנם נאסר אל-דין, כבן 8. לבני הזוג סרחאן, שנהרגו יחד עם בנם, יש בת נוספת, עימראד שמה, שרק היא שרדה את הפיצוץ. אחד הנאשמים אמר לחדשות 2 Online: "לא הייתה לנו שום כוונה לפגוע באנשים, אנחנו משתתפים בצערן של המשפחות".

עורכי הדין פלאח ואביטן

"לא התכוונו לפגוע"

עורך הדין באסל פלאח, שמייצג את אחד הנאשמים, אמר לפני כחודש: "אני חושב שההסדר הזה מתאים, במיוחד אחרי שהוכחנו שלא הייתה שום כוונה לנאשמים להרוג אנשים. הייתה אנטנה סלולרית שרצו להוריד אבל הם לא העלו בדעתם שהדבר יוביל לקריסת בניין ולמותם של אנשים חפים מפשע". הפרקליט יניב אביטן ציין: "אנחנו מרוצים מההסדר ומודים לבית המשפט שאישר את הסדר הטיעון".

רק בת אחת שרדה

בדיונים נכחו גם משפחות הקורבנות: חלקם הביעו אי שביעות רצון מההסדר. אחד מהם אמר לחדשות 2: "חמישה אנשים חפים מפשע נרצחו, ובסופו של דבר הרוצחים נאשמים רק בהריגה".

"חמישה חפים מפשע נרצחו" (חדשות 2)