אישום: הכו עציר וטענו ש"הוא נפל"‎

כתב אישום הוגש נגד שני שוטרי מג"ב בגין תקיפה ושיבוש מהלכי משפט. על פי האישום הם נקראו לטפל בהפרות סדר בכפר סילוואד, שם הם השתמשו בכוח מופרז נגד אחד מתושבי הכפר ולאחר מכן הם אף טענו בפני החוקרים כי הוא נפצע מנפילה בזמן שהוכנס לרכב המשטרתי

ארכיון (רויטרס)

כתב אישום חמור הוגש נגד שני שוטרי משמר הגבול בגין תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט. על פי כתב האישום, השניים נכנסו לכפר סילוואד לצורך טיפול באירוע הפרות סדר, השתמשו בכוח מופרז שכלל סטירות ואגרופים ולבסוף אף ניסו לטייח את החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע המדובר קרה כשהשניים הגיעו במסגרת תפקידם אל הכפר. במהלך פעילותם בסילוואד, נכנסו השוטרים לבית מגורים במקום. במהלך שהותם בבית, עצרו השוטרים את אחד המתגוררים בו ולאחר מכן הובילו אותו לרכב משטרתי.

בעת שהיה המתלונן ברכב המשטרתי, הכו אותו השוטרים הנאשמים באמצעות סטירות ואגרופים בפניו ובגופו. כתוצאה מכך, דימם המתלונן מאפו ונגרמו לו נפיחות וחתך פנימי בנחירו השמאלי.

אלא שבכך לא תם העניין. לאחר האירוע, אמרו הנאשמים למפקדם כי חבלתו של המתלונן נגרמה כתוצאה מנפילה, בעת שהוכנס לרכב המשטרתי כאשר הושלכו לעברם אבנים. בהמשך אף מסרו הנאשמים עדות כוזבת במשטרה, במסגרת תיק החקירה הפלילי שנפתח, לפיה המתלונן נחבל כתוצאה מהיתקלות בחלקו העליון של הרכב המשטרתי, בעת שהוכנס לתוכו.

בכתב האישום, שהוגש על-ידי צוות ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים באמצעות עו"ד עדי וולנרמן, נכתב כי "במעשיהם המתוארים הנאשמים תקפו בצוותא את המתלונן שלא כדין וגרמו לו חבלה של ממש. בנוסף, עשו הנאשמים דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין".