אישום נגד שלושת הקטינים שביצעו "תג מחיר" ביפיע

פרקליטות מחוז צפון הגישה כתב אישום נגד שלושה קטינים בהצתת הרכבים בכפר יפיע. בהתחלה הם נחקרו גם בחשד לחברות בארגון טרור, אך הוא הוסר לבסוף וכתב האישום עוסק אך ורק בפעילות ה"תג מחיר" שביצעו לכאורה. "הנערים הודו במעשים המיוחסים להם תחת לחץ", הסביר עורך דינו של אחד הקטינים

תג מחיר ביפיע, ארכיון (מוסא בסול סונארה)

כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד שלושה קטינים בגין הצתה במזיד ממניע גזעני ואי מניעת פשע. על פי כתב האישום, שלושת הקטינים היו מעורבים בהצתת הרכבים בכפר יפיע לפני יותר מחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבוע הוסר צו איסור הפרסום על מעצרם של השלושה הנאשמים בכך שהציתו מספר כלי רכב במגרש מכוניות בכפר וריססו כתובות "תג מחיר". בהתחלה הם נחקרו גם בחשד לחברות בארגון טרור, אבל סעיף זה לא הופיע בסופו של דבר בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת.

"אנחנו נטען בבית המשפט שהנערים הודו במעשים המיוחסים להם תחת לחץ וחקירה אינטנסיבית של השב"כ והימ"ר", אמר לחדשות 2 Online עו"ד ליאור בר זוהר, המייצג את אחד הנאשמים. "לא ניתנה להם האפשרות להיפגש עם עורכי דין, לכן בהתחלה ייחסו להם גם חברות בארגון טרור".

"בנוסף לכך, מניעת המפגש עם עורכי הדין הובילה להודאה שלהם, שלטענתנו נגבתה בכוח, ואנחנו ננסה לבטל אותה", הוא הוסיף. "הנערים טוענים שהשב"כ השתמש באמצעים בלתי סבירים תוך כדי חקירתם, וגם את זה נבדוק בבית המשפט".

לאחד הנערים מיוחס סעיף של אי מניעת פשע. אירוע ה"תג מחיר" ביפיע בא אחרי תקופה רגועה יחסית. גורמים בשב"כ ובמשטרה מייחסים את הרגיעה למודיעין המופעל בתקופה האחרונה על נוער הגבעות ועל ארגוני הטרור היהודיים המנסים לפגוע בערבים וברכושם.

בעל הרכבים שהוצתו אמר לחדשות 2 Online כי הוא מברך על כתב האישום. "אני מקווה שהדבר הזה ירתיע וימנע מעשים דומים", הוא ציין. "רק תדמיין מה היה קורה אם ההצתה הייתה במסגד, ומישהו היה תופס את הנערים האלו. מה היה קורה אז? אנחנו לא רוצים לחשוב על תסריטים מסוכנים שכאלה".