"שופט הכדורעף תכנן לרצוח ולבתר את הגופה"

ברק נגר, שופט הכדורעף שהואשם בניסיון לרצוח את חברו גל סדבון נמצא כשיר לעמוד לדין. בבית החולים אברבנאל נערכו לו סדרת בדיקות שבמסגרתן נקבע כי הוא אומנם סובל ממחלת נפש קשה, אך הוא מצליח להבדיל בין טוב ורע ולכן מצבו הנפשי מאפשר העמדה לדין

כשיר לעמוד לדין. ברק נגר

שופט הכדורעף ברק נגר, החשוד שניסה לרצוח את חברו, כשיר לעמוד לדין. ההחלטה התקבלה לאחר כשבועיים שבהם נערכו לנגר, שופט כדורעף בן 31, בדיקות פסיכיאטריות בבית החולים "אברבנאל" בבת ים בה ובסופן נקבע כי אין מניעה להעמידו לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נגר הואשם שניסה לרצוח את חברו לאחר ריב על תפקיד כשופט כדורעף בטורניר בינלאומי. בעוד כחודש יתקיים הדיון המשפטי הראשון בתיק, עד אז יישאר נגר במרפאה לבריאות הנפש של שירות בתי הסוהר.

נגר נעצר בעבר בחשד לעבירות רכוש שונות, אך בבדיקות פסיכיאטריות שנעשו לו אז נמצא שאינו כשיר לעמוד לדין. הפעם קבעו בבית החולים כי למרות מחלת הנפש הקשה ממנה הוא סובל, נגר מצליח להבדיל בין טוב לרע וכי מצבו הנפשי מאפשר העמדתו לדין.

"החליט לרצוח אחרי שהפסיד עבודה"

מעורך דין אלון דוידוב, המייצג את ברק נגר, נמסר: "בכוונתנו להציג חוות דעת נגדית שתצביע חד שמעית שברק נגר לא כשיר לעמוד לדין ברור לכל מי שפגש בו שהוא לוקה בנפשו".

על פי כתב האישום, נגר הזמין את חברו גל סדבון, בנו של הניצב לשעבר יוסי סדבון, אותו הוא מכיר עקב היותם שופטים באיגוד הכדורעף הישראלי, לדירתו בתל אביב. על פי האישומים, נגר תכנן לבצע את המעשה לאחר שסדבון זכה בתפקיד של שופט בתחרות בינלאומית באירופה - תפקיד עליו התמודד גם נגר והפסיד.

על רקע בחירת סדבון לתפקיד, גמלה בלבו של נגר החלטה לתלות את סדבון על מתלה של נדנדה המותקן בתקרת הדירה באמצעות חבל. נגר תכנן גם לבתר את גופת המתלונן לאחר שיגרום למותו ולהעלימה.

"ערבב כדורים בכוס המשקה"

מהאישום עולה כי נגר הזמין את חברו לדירתו ואמר לו כי הוא רוצה לשוחח עמו ולצאת לבלות. לאחר שסדבון הגיע לדירה, הוא הציע לו לשתות אלכוהול. הוא הסכים ובתגובה נגר אמר לו כי "החוק" בדירה הינו שתיית אלכוהול בכל רבע שעה.

נגר הגיש לסדבון מספר רב של כוסות אלכוהול בכל 15 דקות בערך. מבלי שהבחין בכך, הוא המיס כ-29 כדורי קלונקס וכדור נוקטורנו אחד וערבב חלק מהם בתוך כוסות המשקה. לפי כתב האישום, נגר עשה זאת כדי לפגוע בפיכחונו של סדבון, לשלול את כושר התנגדותו ולהקל על ביצוע התכנית להמיתו.

לאחר שתיה מרובה של אלכוהול ושסדבון כבר חש מעורפל ועייף, הוא נשכב על המיטה בדירה. אז, נגר פרס שקיות אשפה על רצפת הדירה, במטרה להניח עליהן את גופתו לאחר שיירצח אותו. אחר כך, הפשיט את סדבון מבגדיו, בעוד הוא מתעורר לסירוגין משנתו והבחין במעשיו, אולם לא היה בכוחו להגיב או להתנגד.

כשהבחין נגר כי שינת סדבון קלה, גמלה בליבו החלטה לסטות מהתכנית להמיתו באופן שיגרום למותו של המתלונן באמצעות חיתוך צווארו ולא באמצעות תלייה. לשם ביצוע תכניתו החלופית, קשר הנאשם את רגלי חברו באמצעות חבל, אחז בסכין יפנית והתיישב על בטנו.

כתוצאה ממעשיו של נגר, התעורר סדבון משנתו ושאל אותו לפשר מעשיו. בתגובה, השליך נגר את הסכין אל מעבר למיטה, במטרה להסתירה והשיב לו כי הוא רוצה לנשקו, אולם סדבון סירב. לאחר מכן, הוא נרדם שוב ונגר דקר אותו מספר פעמים לאורך צווארו משמאל באמצעות סכין יפנית וחנק אותו בשתי ידיו.

נמלט לרחוב כשהוא עירום ומדמם

כתוצאה מהחניקה, התעורר סדבון המבוהל משנתו, נאבק בנגר, ביקש ממנו לחדול ממעשיו ואמר כי הוא לא מצליח לנשום. נגר המשיך לחנוק את סדבון ולהיאבק עמו, חבט את ראשו ברצפה והלם באמצעות אגרופו בפניו. בהמשך הצליח סדבון להלום בראשו של נגר ונמלט מהדירה בעודו עירום ומדמם. עוברי אורח שהבחינו בו ברחוב הזמינו למקום את כוחות ההצלה.

בהמשך, נטען בכתב האישום כי נגר שיבש מהלכי משפט בכך שניגב באמצעות מגב את כתמי דמו של סדבון מהרצפה ושטף את ידיו. בנוסף, העלים ראיות בכך שנטל את ארנקו, הטלפון הנייד שלו ומפתחות רכבו - ועזב את הדירה. נגר אף השליך את הטלפון הנייד ומפתחות רכבו של חברו לים ואת ארנקו השליך לביוב. נגר נאשם בניסיון רצח, שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה, פציעה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט והיזק לבעל חיים.