8 שנות מאסר נוספות לעבריין המין שהתחזה

עו"ד אילן אשד הורשע בשורת מעשים מגונים ועבירות מין במרמה, לאחר שהתחזה לפסיכולוגית ולאוטיסט ושכנע נשים לבצע בו מעשים מיניים כאקט טיפולי. על אשד כבר נגזרו שלוש שנות מאסר, אך בית המשפט החליט היום להטיל עליו עונש חמור נוסף

מעשים מיניים שהושגו במרמה. עו"ד אשד (אתר "רשת")

שמונה שנות מאסר נוספות נגזרו היום (ראשון) על עורך הדין אילן אשד, שהורשע בביצוע מעשים מגונים במרמה ובהתחזות - וכבר נשלח השנה לשלוש שנות מאסר. בית המשפט המחוזי בתל אביב הטיל את העונש בשל עבירות המין שביצע אשד, תוך כדי שהתחזה לאוטיסט. אשד למעשה הורשע פעמיים השנה בעבירות חמורות, ונשלח ל-11 שנים במצטבר. כמו כן נפסקו עליו פיצויים נוספים למתלוננות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עו"ד רות ארז מפרקליטות מחוז תל אביב אמרה לאחר הדיון: "הנאשם ביצע את העבירות תוך ניצול רצונן הטוב של צעירות שהאמינו בלב שלם כי הן מטפלות בצעיר בעל לקויות. המתלוננות הסכימו לביצוע המעשים לאחר שקיבלו הדרכה מאשת מקצוע, פסיכיאטרית, שהנאשם התחזה לה בשיחות טלפוניות. חשוב לציין כי מערכת אכיפת החוק מתייחסת בחומרה לא רק לעבירות מין המבוצעות בכוח פיזי או מילולי, אלא גם לעבירות מין המבוצעות בדרכי כזב ומרמה, תוך ניצול תמימות ואמון של נפגעות העבירה, כפי שקרה במקרה הזה".

עונש נוסף לעבריין הסדרתי (shutterstock)

בחודש אפריל גזר בית משפט השלום בתל אביב עונש של שלוש שנות מאסר על אשד, לאחר שהורשע בהתחזות לפסיכולוגית ולאוטיסט וגרם למספר מטפלות לבצע בו מעשים מיניים שונים. בנוסף, נקבע כי הוא ישלם פיצויים בסך 20 אלף שקל למתלוננות.

בית המשפט קבע כי הוא נהג לפנות בטלפון לנשים שפרסמו באינטרנט מודעות להצעת מתן טיפולים אלטרנטיביים. לאחר מכן, תוך שהוא מתחזה לפסיכולוגית בשם "נעמה" סיפר להן על מטופל אוטיסט, הוא עצמו, והנחה אותן לטפל בו על ידי ביצוע מעשים מיניים באמתלה כי מדובר בשיטת טיפול בלבד.

הנאשם סיפר למתלוננות את סיפור חייו הקשה לכאורה של האוטיסט, שכלל התייתמות מהוריו שנהרגו בתאונת מטוס וחיים בקיבוץ שבמהלכם עבר התעללות מינית קשה שגרמה לו לטראומה. "הנאשם רקם תכנית מתוחכמת, מרובת פרטים ומצגים, כדי להגשים את מטרתו", נכתב בהחלטת בית המשפט.

האמינו שהנאשם סובל מפוסט טראומה וזקוק לטיפול

"כל המתלוננות הסכימו להיפגש עם הנאשם מאחר שהאמינו להצגה שנעמה היא סמכות טיפולית בתחום בריאות הנפש, שטיפלה בנאשם ומכירה אותו, האמינו שהנאשם סובל מפוסט טראומה וזקוק לטיפול והאמינו שייתכן כי יוכלו לסייע לנאשם בדרך טיפולית", הוסיף בית המשפט.

"בית המשפט העביר היום מסר שלפיו גם כשהמעשים נעשו בהסכמה וללא שימוש בכוח, הרי הם מהווים עבירות מין מאחר שההסכמה הושגה במרמה", הסבירה עו"ד רות ארז מפרקליטות מחוז תל אביב לאחר ההרשעה.