המשטרה התרשלה - דוחות התנועה בוטלו

בית המשפט ביטל דוחות מהירות ל-13 נהגים, בשל התרשלות של המשטרה. על פי ההנחיות, על השוטרים היה לוודא בכל יום כי במקום מוצב תמרור שמורה על מעבר מכביש בינעירוני לעירוני - בפועל בדיקה זו נעשתה אחת לשלושה חודשים

המצלמות שהוצבו בכביש עוקף נצרת עשויות להביא לתקדים שישפיע על אלפי נהגים בישראל, וזאת לאחר שבית המשפט לתעבורה בנצרת ביטל היום (חמישי) 13 כתבי אישום שקיבלו נהגים אשר נתפסו במצלמות. הסיבה: המשטרה התרשלה בבדיקת השילוט במקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המצלמה החדשה שנקראת א'3 הוצבה בנקודה בכביש שהופך מבינעירוני לעירוני. הנהגים שמגיעים במהירות גבוהה אינם מודעים לדבר - במיוחד לאחר שהתמרור שמורה על הכניסה לשטח העירוני נעקר פעמים רבות.

בית המשפט קבע בעבר כי על המשטרה לערוך בדיקה יומיומית להימצאות התמרור - דבר שלא קרה. בהחלטתו קבע השופט כי "הבדיקות להימצאות התמרור התקיימו רק אחת לשלושה חודשים בממוצע". לדבריו, המשטרה לא הצליחה להוכיח את קיומו של התמרור ביום ביצוע העבירה, ולכן ביטל את הדוחות.

אחת המצלמות שכתב אישום ממנה בוטל (חדשות 2)

עורכת הדין שלומית שמעון, לשעבר מפקדת בית הספר לשוטרי תנועה, מסבירה כי ההשלכה של פסיקת השופט היא לא רק נקודתית בכביש המדובר ולא קשורה להיותו של הנתיב בינעירוני או עירוני. "לא מספיק לבדוק אחת לשלושה חודשים או מדגמית" היא מבהירה. "אחרת יש הטעייה של הציבור ובעצם מביאים את האדם לדין כשלא בטוח אם היה שם תמרור או לא".

רק על עבירות מהירות בכביש עוקף נצרת ניתנו בשנים האחרונות יותר מ-3,000 דוחות מהירות שכעת לא ברור מה יעלה בגורלם. ההחלטה שקיבל בית המשפט היום עשויה להשפיע על עוד כבישים רבים ברחבי המדינה.