התקיפה בהפגנה למען החייל: "קפצו עלינו עם אלות וגז מדמיע"

בית המשפט האריך את מעצרם של שניים מחמשת החשודים שנעצרו אמש לאחר שתקפו בגז מדמיע ושפכו צבע על משתתפים באירוע למען אלאור אזריה בת"א. "הגיעו אלינו קבוצה של פעילי שמאל עם אלות, גז מדמיע וצבע", סיפר מארגן האירוע לחדשות 2 Online

החשודים בבית המשפט. היום (עזרי עמרם, חדשות 2)

בית משפט השלום בתל אביב דן היום (חמישי) בהארכת מעצרם של חמשת החשודים שתקפו אמש מפגינים בעצרת למען החייל היורה אלאור אזריה בתל אביב. נציג המשטרה כינה במהלך הדיון את החשודים "בריונים שתקפו צעדה ברישיון". שלושה מהם שוחררו ומעצרם של שניים נוספים החשודים בעבירה חמורה יותר הוארך עד מחר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נציג המשטרה טען בבית המשפט כי החשודים הגיעו רעולי פנים, התיזו גז מדמיע ושפכו נוזל צבע על המפגינים וחלק מהם אף התיז גז מדמיע לעבר השוטרים שהפרידו בין הצדדים.

לשלושה מחמשת החשודים מיוחסות עבירות של איומים, תקיפת שוטר והפרעה לשוטר. לשניים נוספים מיוחסת גם עבירה חמורה יותר של תקיפה הגורמת לחבלה של ממש. "המשטרה החליטה באופן מגמתי, לעצור רק צד אחד מבלי שעצרה גם מהצד השני", האשים אחד מהחשודים.

מיכאל בן ארי. בהפגנה אמש

במקביל, נערך בבית המשפט דיון גם בעניינו של מארגן העצרת צבי יהודה עזרא, פעיל במפלגת "עוצמה יהודית", שנעצר אמש לאחר שתקף את אחד הצעירים שהפריעו לעצרת. עזרא פונה לבית החולים איכילוב לקבלת טיפול ושם זיהה את אחד התוקפים שלו, שהובהל גם הוא לקבלת טיפול - ובעט בו.

"באמצע הצעדה שהייתה חוקית ובילווי משטרה. הגיע קבוצה של פעילי שמאל, קפצו עלינו משום מקום, עם אלות, עם גז מדמיע", סיפר עזרא לחדשות 2 Online. " תקפו נערים, קטינים, בלי הבחנה, רואים שהם באו מצויידים".

עזרא מפונה מההפגנה. אמש.

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את עזרא טען בבית המשפט כי גם בבית החולים איכילוב המשיכו התוקפים שהגיעו לטיפול רפואי לקלל את מרשו. בית המשפט החליט לשחרר את עזרא.

עו"ד אנו לוסקי המייצגת את חלק מהעצורים אמרה בדיון כי אחד מהעצורים הותקף באמצעות דגל על ידי שניים מהמפגינים. לטענת העצורים הם פנו לשוטרים והתלוננו על אלימות מצדם של המפגינים.

השופטת רונית פוזננסקי-כץ שיחררה למעצר בית שלושה מהחשודים והאריכה את מעצרם של השניים הנוספים החשודים בעברה החמור יותר עד מחר. השופטת הטילה צו איסור פרסום על פרטיהם ותמונותיהם של החשודים מחשש לפגיעה בהם על ידי פעילי ימין.