הנאנסת: "אסור לשחרר את קצב"‎

א' ממשרד התיירות תוקפת בחריפות את המלצת הרשות לשיקום האסיר לשחרר מיידית את הנשיא לשעבר. היא כותבת לוועדת השחרורים: "הקורבנות צפויות לספוג שוב מטר של רעל וארס, חוסו עליהן ולא על עבריין המין הסדרתי"

"זיג-זג תמוה". משה קצב (קובי גדעון, פלאש 90)

בעקבות הפרסום אתמול בחדשות 2 על חוות הדעת של הרשות לשיקום האסיר שכללה המלצה לשחרורו המיידי של הנשיא לשעבר משה קצב, שלחה היום (חמישי) א' ממשרד התיירות שנאנסה על ידי קצב, מכתב מרגש לוועדת השחרורים ובו היא מביעה את התנגדותה לשחרור. "אני פונה אליכם, פעם נוספת ובלית ברירה, נוכח השינוי הפתאומי והמוזר, בלשון המעטה, של עמדת הרשות לשיקום האסיר, בכל הקשור לשחרורו המוקדם של מר קצב", כתבה א'.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מבקשת להביע את תמיהתי על הזיג-זג הלא הגיוני והלא מוסבר בעמדת הרשות ואת התנגדותי הנחרצת לקיצור עונשו של האדם שפגע בי ובנשים כה רבות", הוסיפה. "מעשיו השפלים, קל וחומר סירובו העיקש להכיר בהם ולהביע חרטה, יחד עם תפיסתו המעוותת את המציאות, ראיית עצמו כקורבן מחד ומאידך אותי ואת כל קורבנותיו כשקרניות ומעלילות, כל זאת גם בחלוף ארבע שנים מהרשעתו, מלמדים באופן ברור כי מר קצב לא הפנים את חומרת מעשיו. חמור מכך - הוא אף עתיד לנצל את שחרורו המוקדם למסע נוסף של הכפשה ודה-לגיטימציה של המתלוננות".

במכתבה הזהירה א' מההשלכות שעלולות להיות לשחרורו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס. "שחרורו של מר קצב כיום ימוסס באחת את ההישג החשוב שהושג עם הרשעתו ולכן אני מבקשת מכם אנא אל תשתפו פעולה עם הזיג-זג התמוה של הרשות, אנא אל תתנו יד לפגיעה באמון הציבור ברשויות החוק, אנא אל תרפו ידי קורבנות אחרים מלהתלונן כנגד עברייני מין, אנא חוסו על קורבנותיו של מר קצב ולא על עבריין המין הסדרתי", כתבה.

"בית המשפט כבר קבע שמדובר באדם שקרן וחסר מצפון", הוסיפה א' בתחינה לוועדת השחרורים. "עם שחרורו של מר קצב אנו הקורבנות צפויות לספוג, פעם נוספת, מטר של רעל וארס שיופצו נגדנו ברשתות, בראיונות ובמסיבות עיתונאים. לפיכך, כמי שסבלה פעם אחת כעובדת הכפופה למרותו של מר קצב ופעם נוספת כמתלוננת וכעדה אשר נוהל נגדה מסע השמצות, אני מבקשת מכבודכם, בכל לשון של בקשה, לדחות את הבקשה".

טרם ידוע מה הוביל לשינוי העמדה

העמדה החדשה והדרמטית שהציגה הרשות לשיקום האסיר מנוגדת לזו שהוצגה בדיוני ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר, בהם נידונו הבקשות לקיצור עונשו של קצב. במהלך הדיונים טענו ברשות שאין לשחרר את הנשיא לשעבר שהורשע באונס, זאת משום שלא קיבל טיפול שיקומי בכלא ולא הביע חרטה על העבירות שביצע, ולפיכך לא ניתן להכין עבורו תכנית שיקום.

ישוחרר לביתו? קצב


בשלב זה לא ידוע מה הביא לשינוי הקוטבי בעמדה של הרשות לשיקום האסיר. בין הסיבות האפשריות לכך - שינוי בעמדתו של קצב שמוכן כעת לקבל טיפול, או לחלופין בתכנית חדשה ומיוחדת שהותאמה במיוחד עבורו ולשיקום מכחישי עבירה.הפרקליטות מצדה תוסיף ולהתנגד לשחרור המוקדם, ואנשיה צירפו גם את טיעוניהן של קורבנות העבירות של קצב לשיקולים הציבוריים שלא לשחררו.

לאחר שבעבר דחתה את הבקשות לשחרורו המוקדם, ביום חמישי הבא צפויה ועדת השחרורים להתכנס שוב, כשהפעם תונח בפניה חוות הדעת החדשה. בהקשר זה, בכיר במשרד הרווחה שאחראי על הרשות לשיקום האסיר אמר כי "אנחנו מעריכים ומקווים שהסאגה הזו תגיע לסיומה עוד השבוע".