מיום ראשון: שביתה בכל בתי המשפט

שביתה כללית בבתי המשפט ברחבי הארץ מ-17 ביולי תכלול את כל עובדי הנהלת בתי המשפט - ממזכירות וקלדניות ועד אנשי אחזקה. הרקע לשביתה: כוונת הנהלת בתי המשפט לבצע רפורמה שתביא לשינוי מהותי של כל סדרי העבודה

בתי המשפט יישארו ריקים (חדשות 2)

שביתה כללית בבתי המשפט בישראל: החל מיום ראשון הקרוב, 17 ביולי, תיפתח שביתה בכל בתי המשפט ברחבי הארץ לרבות בתי משפט השלום, המחוזיים, בית המשפט העליון ובתי הדין לענייני עבודה, תעבורה ומשפחה. השביתה תכלול את כל עובדי הנהלת בתי המשפט, ביניהם מזכירות, כתבניות, קלדניות, אנשי משק ואנשי אחזקה. במהלך השביתה תופעל ועדת חריגים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקע לשביתה - כוונת הנהלת בתי המשפט לבצע רפורמה שתביא לשינוי מהותי בכל סדרי העבודה ובאופן שישפיע על כל דרגי העובדים. המשא ומתן ליישום הרפורמה נתקל במבוי סתום לאחר שבכל הפגישות שנערכו בין הצדדים הנהלת בתי המשפט והממונה על השכר באוצר הערימו קשיים ולא זזו מעמדותיהם הנוקשות.

"לצערי הגענו למבוי סתום במשא ומתן המתנהל מזה כ-14 חודשים", מסר יו"ר ועד עובדי הנהלת בתי המשפט, דני חסון. "הנהלת בתי המשפט רוצה לראות אותנו כעבדים ולא כעובדים ולכן היא לא הותירה בידינו ברירה ודחקה אותנו לנקיטת צעדים ארגוניים עד כדי השבתה מלאה".

מההסתדרות נמסר כי היא "אינה מתנגדת לשינויים, אך דוגלת בעמדה שרפורמה יש לעשות בהידברות תוך שיתוף פעולה ולא באופן חד צדדי".