2 תושבי הצפון ניסו להצטרף לדאע"ש

שני צעירים ישראלים מנצרת ומשפרעם הואשמו בכך שהתכוונו לברוח לסוריה ולהצטרף לארגון הטרור דאע"ש. אחד מהם אף הואשם בהחזקת נשק ותחמושת. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים

אילוסטרציה (רויטרס)

שני צעירים מנצרת ומשפרעם הואשמו היום (חמישי) בניסיון הצטרפות לדאע"ש. אחד מהם, מחמוד עבד אל פתאח, בן 24 מנצרת, הואשם בביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ ותמיכה בארגון טרור, ואשרף ארביעי, בן 35 משפרעם, הואשם בביצוע עבירות בנשק ותמיכה בארגון טרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, החל משנת 2014 ועד למעצרו בחודש יוני 2016, תמך עבד אל פתאח בארגון דאע"ש, נהג לגלוש באתרי אינטרנט הקשורים לארגון, צפה בסרטוני תמיכה בארגון ושוחח עם חבריו במסגרת תמיכתם המשותפת בדאע"ש על האפשרות לצאת מהארץ ולהתגייס לארגון בסוריה.

עוד עולה מכתב האישום כי בחודש אפריל 2016 יצר עבד אל פתאח קשר באמצעות הפייסבוק עם ארביעי, שיצא מישראל בינואר 2014 והתגייס כלוחם בארגון דאע"ש. השניים ניהלו שיחות במשך מספר ימים, ולאחר מכן מסר ארביעי לנאשם מספר טלפון וביקש כי ימשיכו את השיחה באמצעות אפליקציית וואטסאפ.

אחד הנאשמים מכר תחמושת

עוד קודם לכן, בתחילת שנת 2015 הכיר הנאשם באמצעות הפייסבוק אדם שהציג את עצמו בשם מוחמד עבדאללה מירושלים. השניים נפגשו במסגד אל אקצא בירושלים. לאחר הפגישה המשיכו השניים לעמוד בקשר באמצעות הפייסבוק.

לאחר זמן מה, עדכן עבדאללה את עבד אל פתאח כי הסתנן מישראל לסוריה, והתגייס לארגון דאע"ש בסוריה. עבדאללה אף הוסיף כי הוא משמש בסוריה כ"לוחם אינע'ימאסי" והבהיר כי מדובר בלוחם שתפקידו לשאת חגורת נפץ ובאפשרותו להפעילה לכשיידרש.

עוד עולה כי במהלך ההתכתבות, הפציר בו עבדאללה להצטרף לשורות דאע"ש בסוריה. עבד אל פתאח עדכן אותו כי הוא עתיד להתחתן, והציע את האפשרות שייסע לטורקיה יחד עם אשתו באמתלה של ירח דבש, ומשם יגיע לסוריה.

עבדאללה הסכים להצעה, והנחה אותו ליצור עמו קשר לכשיגיע לאיסטנבול, על מנת שידאג שפעילים מטעם הארגון יחברו אליו ולאשתו לעתיד, ויאספו אותם לעיר רקה.

מכתב האישום שהוגש נגד אשרף ארביעי עולה גם כי הוא החזיק בביתו אקדח ותחמושת. חלק מהתחמושת הוא מכר והעביר לאנשים אחרים את האקדח. התיק נחקר על ידי השב"כ יחד עם יחידה מרכזית צפון של המשטרה. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.