המחבל מבית פנורמה הורשע ברצח כפול

ראיד חליל, פלסטיני בן 36 מהכפר דורא, הודה בבית המשפט בביצוע פיגוע הדקירה בבית פנורמה בחודש נובמבר. בעקבות הודאתו הורשע חליל בשני סעיפים של רצח ובשלושה סעיפים של ניסיון לרצח בשל ביצוע הפיגוע בו נרצחו אהרן יסייב ואבירם ראובן

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (חמישי) את ראיד חליל מדורא ברצח ובניסיון לרצח, לאחר שביצע את פיגוע הדקירה בבית פנורמה בתל אביב בחודש נובמבר. הרשעתו של חליל הגיעה לאחר שהודה בכל המיוחס לו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש נובמבר האחרון נרצחו אהרן יסייב, בן 32 מחולון ואבירם ראובן, בן 51 מרמלה בפיגוע דקירה בבית פנורמה בדרום תל אביב. הבוקר, בהמשך להודאתו של הנאשם ולאחר שהובהר כי הבין את תוכן כתב האישום ואת משמעות ההודאה, הורשע ראיד חליל בשתי עבירות של רצח ובשלוש עבירות של ניסיון רצח.

זירת הפיגוע בתל אביב (זק"א מחוז תל אביב)

לכידתו של חליל בזירת הפיגוע (אילן רוזנברג)

מחקירת האירוע עלה כי המחבל הגיע חמוש בסכין לחנות למכירת תשמישי קדושה הממוקמת בקומה השנייה בבניין, המשמשת מדי יום גם כבית תפילה בו שהו כעשרה בני אדם. תחילה דקר המחבל שני צעירים בשנות ה-30 לחייהם. אחד מהם, אהרן יסייב ז"ל, שנדקר בצווארו נפצע באורח אנוש, אולם זמן קצר לאחר מכן נאלצו אנשי מד"א לקבוע את מותו בזירה.

הנדקר השני, אבירם ראובן ז"ל, פונה במצב קשה לבית החולים איכילוב בתל אביב, אולם שם הידרדר מצבו והוא מת מפצעיו. אחר כך יצא המחבל דרך יציאת החירום ודקר אדם נוסף שעמד בדרכו. הפצוע, צעיר בשנות ה-20 לחייו פונה אף הוא לבית החולים, שם אושפז במצב בינוני.

ראיד חליל


המחבל, ראיד חליל, פלסטיני בן 36 תושב הכפר דורא שליד חברון ואב לחמישה. אין לו כל עבר ביטחוני, עבד במסעדה סמוכה לאצטדיון בלומפילד וקיבל אישור שהייה בישראל רק מספר ימים לפני הפיגוע. הוא התגורר ביפו בתקופה שבה עבד במקום.

חליל נחקר בזירת האירוע על ידי כוחות שב"כ ולאחר מכן נלקח לחקירה במשטרת מחוז ת"א. בחקירתו סיפר על המניע שהוביל אותו לבצע את הפיגוע ואמר כי "כואב לו" על המצב של הפלסטינים. הבוקר כאמור, הוא הורשע ברצח.