המלצה: לשחרר את קצב מהכלא מיד

פרסום ראשון: האם הנשיא לשעבר משה קצב ייצא לחופשי כבר בשבוע הבא? אחרי שבקשתו להשתחרר נדחתה, הרשות לשיקום האסיר ממליצה לשחרר לאלתר את הנשיא לשעבר ממאסר. ההמלצה הדרמטית מגיעה לאחר שגובשה לקצב תכנית שיקום חדשה

ישוחרר בקרוב? קצב (קובי גדעון, פלאש 90)

האם משה קצב ישוחרר מהכלא כבר בשבוע הבא? הרשות לשיקום האסיר הציגה חוות דעת חדשה ודרמטית, שכללה המלצה לשחרורו המיידי של הנשיא לשעבר לאחר חמש שנות מאסר, זאת לאחר שגיבשה עבורו תכנית שיקום חדשה.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

העמדה החדשה שהציגה הרשות לשיקום האסיר מנוגדת לזו שהוצגה בדיוני ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר, בהם נידונו הבקשות לקיצור עונשו של קצב. במהלך הדיונים טענו ברשות שאין לשחרר את הנשיא לשעבר שהורשע באונס, זאת משום שלא קיבל טיפול שיקומי בכלא ולא הביע חרטה על העבירות שביצע, ולפיכך לא ניתן להכין עבורו תכנית שיקום.

 
בשלב זה לא ידוע מה הביא לשינוי הקוטבי בעמדה של הרשות לשיקום האסיר. בין הסיבות האפשריות לכך - שינוי בעמדתו של קצב שמוכן כעת לקבל טיפול, או לחלופין בתכנית חדשה ומיוחדת שהותאמה במיוחד עבורו ולשיקום מכחישי עבירה.

 

"מקווים שהסאגה תסתיים בשבוע הבא"

 

בהקשר זה יש להדגיש כי עמדה זו היא אינה העמדה היחידה שמובאת בפני הועדה לשחרור אסירים. הפרקליטות מצדה תוסיף ולהתנגד לשחרור המוקדם, ואנשיה צירפו גם את טיעוניהן של קורבנות העבירות של קצב לשיקולים הציבוריים שלא לשחררו.

 

לאחר שבעבר דחתה את הבקשות לשחרורו המוקדם, ביום חמישי הבא צפויה ועדת השחרורים להתכנס שוב, כשהפעם תונח בפניה חוות הדעת החדשה. בהקשר זה, בכיר במשרד הרווחה שאחראי על הרשות לשיקום האסיר אמר כי "אנחנו מעריכים ומקווים שהסאגה הזו תגיע לסיומה עוד השבוע".