"מאוכזבים מהאישום, מקווים לצדק"

משפחתה של הילה מיכלי נחמן, שנדרסה למוות בכביש 6, קיבלו בתחושות קשות את ההחלטה לא להאשים את הנהג בהריגתה. "בני הגדול עדיין משחזר את האירוע", סיפר בעלה

"הבן עדיין משחזר את התאונה" (באדיבות המשפחה)

בעלה של ההרוגה הגיב בעצב לכתב האישום ה"מרוכך" נגד הנהג הפוגע: שמעון מיכלי, בעלה של הילה מיכלי נחמן ז"ל שנהרג בכביש 6 לפני כארבעה חודשים, התייחס היום (רביעי) לאישומים נגד יוסף כהן. בפרקליטות החליטו שלא להאשים את כהן בתאונה אלא רק בהפקרה ובשיבוש הליכי משפט - צעד שהתקבל באכזבה במשפחת ההרוגה, שעדיין מקווה שבית המשפט יפסוק בחומרה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"ההחלטה מאכזבת וקשה - מאז התאונה עליי להתמודד עם האבל והקושי היום יומי בגידול שלושת ילדינו הקטנים שנכחו בזירת התאונה", אמר שמעון לאחר הגשת כתב האישום. "בני הגדול עדיין משחזר את האירוע. התאונה פגעה לא רק במשפחה הגרעינית, אלא גם במשפחה המורחבת, בחברים, בקרובים ובמכרים בכל מסגרת שהילה ז"ל הייתה פעילה בה ובין רגע כל חיינו השתנו והפכו למציאות מאוד מורכבת. אני מקווה שהצדק יצא לאור בבית המשפט".

עו"ד תומר איסק המייצג את משפחת המנוחה אמר כי מדובר בהחלטה "מצערת בלשון המעטה" וסיפר כי תחושות המשפחה קשות. "על פניו הקביעה כי 'התאונה הייתה בלתי נמנעת' מעוררת תמיהה", אמר. הפרקליט הוסיף כי ההחלטה עשויה להשפיע על אמון הציבור במערכת המשפט, "ואנו תקווה כי בית המשפט ייתן דעתו על כך כמוצא אחרון לצדק".

הילה מיכלי ז"ל וזירת התאונה

פרקליטי הנאשם: "נסיבות התאונה מצערות"

עם זאת, עו"ד איסק הבהיר כי מדובר בכתב אישום חמור ביותר - וציין כי רק על עבירת ההפקרה ניתן לשלוח את כהן, אם יורשע, ל-14 שנות מאסר. עבירות אלו הן אינדיקציה להלך נפשו של הנאשם לאחר המעשה, דבר החמור שבעתיים ממעשה הקטילה עצמו. בסופו של הליך, באם יורשע הנאשם בעבירות אלו הוא יהיה צפוי לעונש מאסר משמעותי, בייחוד לאור המגמה הנשקפת מפסיקת בתי המשפט וכחלק מהמלחמה בקטל בדרכים אשר הפכה למכת מדינה".

עו"ד אופיר סטרשנוב ממשרד כהן-סטרשנוב-לונדון ועו"ד תהילה בינו, המייצגים את יוסף כהן, מסרו בתגובה: "החלטת הפרקליטות להימנע מלהאשים את יוסף כהן באחריות לתאונה ולהסתפק בעבירות שצוינו מבטאת הבנה נכונה של הנסיבות המצערות והייחודיות של התאונה".

עוד הוסיפו השניים כי "כאמור בכתב האישום, ובניגוד מוחלט לפרסומים בעבר, הוכח מעבר לכל ספק כי מר כהן נשאר במקום התאונה, חצה את הכביש על-מנת להגיש עזרה ונותר במקום כמחצית השעה ועד לאחר הגעת האמבולנס. לפיכך, לא התקיימה עבירת הפקרה, והדבר יוכח בבית המשפט. מר כהן הגיע מיוזמתו למשטרה לאחר התאונה. מר כהן מצר מאד על התוצאה הטראגית שהביאה למותה של המנוחה וכואב את כאבה של משפחתה".

הפרקליטות: "התאונה הייתה בלתי נמנעת"

לאחר הגשת כתב האישום, הסבירו בפרקליטות את ההחלטה להאשים את כהן רק בעבירות אלו: "מדובר באירוע קשה ומצער. בוחני המשטרה קבעו חד משמעית כי מדובר בתאונה בלתי נמנעת. לאחר התאונה, אף שעצר תחילה בצד הדרך, בחר הנאשם לעזוב את המקום, בלי להושיט עזרה מתאימה למנוחה, ובלי לדאוג למניעת נזק נוסף. הנאשם לא לקח אחריות על חלקו באירוע ולא נשאר במקום לבירור מול רשויות האכיפה וההצלה. תחת זאת, גיבש הנאשם תכנית שנועדה להסתיר את מעורבותו בתאונה, ובהמשך העלים ראיות ושיבש הליכי משפט".

כמו כן ביקשו בפרקליטות להאריך את פסילת רשיון הנהיגה של כהן: "התנהלותו החמורה של המשיב מיד לאחר קרות התאונה, בה נהרגה המנוחה, מלמדת כי המשך נהיגתו יסכן את שלום הציבור וביטחון המשתמשים בדרך – מיד לאחר התאונה, גמלה בליבו של המשיב ההחלטה לשבש הליך משפטי".