חצי שנת מאסר לצעירה ש"התחזתה למחבלת"

בית המשפט קבע כי הצעירה שתועדה בתחנה המרכזית בעפולה כשהיא מאיימת על חיילים אינה מחבלת ועקב מצבה הנפשי ניסתה להתאבד מירי השוטרים. היא נידונה לחצי שנת מאסר בפועל וחצי שנה על תנאי

תיעוד האירוע, עפולה (שלמה מזרחי ואמית שי%)

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום (שלישי) חצי שנת מאסר בפועל על אסרא עבד, שהתחזתה למחבלת בתחנה המרכזית בעפולה במטרה לסיים את חייה. עבד, תושבת נצרת, הגיעה בחודש אוקטובר לחתנה המרכזית בעיר והתחזתה למחבלת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש אוקטובר האחרון נכנסה עבד ללב התחנה המרכזית בעפולה, סמוך לאחד הרציפים, שלפה סכין והתקדמה לעבר חיילים שהיו במקום כשהיא קוראת לעברם "טרוריסטים". שני שוטרי מג"ב, חייל ומאבטח שזיהו כי המחבלת מתכוונת לדקור חייל ירו לעברה כמה יריות לפלג גוף תחתון ופצעו אותה באורח בינוני. התקרית אף תועדה והופצה ברשתות החברתיות.

בתחילה נחשדה עבד כמחבלת אך בפרקליטות קבעו כי על רקע מצוקתה הנפשית החליטה להתאבד בכך שהשוטרם ירו בה למוות. בפרקליטות ביקשו להטיל עליה שנת מאסר בפועל, בית המשפט הסתפק בחצי מזה. בנוסף גזרו עליה חצי שנת מאסר על תנאי.

הסעיף בגינו הורשעה לבסוף הוא "החזקת סכין שלא כחוק". בית המשפט ציין בהחלטתו שמדובר בגזר דין שמתחשב לא רק במצוקה הנפשית והצורך שתעבור טיפול אלא גם לקח בחשבון את העניין הענשיתי. נקבע כי יש להעניש אותה ולייצר הרתעה בגלל נסיונות עבר של עבד להתאבד.

לאור הנסיבות המורכבות בית המשפט מצא את העונש כהולם לאירוע, לאור העובדה שעבד ביצעה את המעשה בזמן שהארץ נשטפה באירועים בטחוניים כולל בעיר עפולה ובמוקדים שונים בצפון.