3 מאסרי עולם למחבל מארמון הנציב

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על בילאל אבו גאנם 3 מאסרי עולם ו-60 שנה בכלא לאחר שבחודש אוקטובר האחרון רצח 3 ישראלים בפיגוע באוטובוס בארמון הנציב. המחבל, שהורשע גם בשבעה ניסיונות רצח, ישלם למשפחות הנרצחים כשני מיליון שקלים

זירת הפיגוע בארמון הנציב (TPS)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שני) שלושה מאסרי עולם ועוד 60 שנה על בילאל אבו-גאנם, שביצע את הפיגוע באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בעיר בחודש אוקטובר 2015, בו נרצחו 3 ישראלים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אבו-גאנם הורשע בשלושה מעשי רצח, שבעה ניסיונות רצח וסיוע לאויב במלחמה.  הוא ישלם לשלוש המשפחות פיצויים של כשני מיליון שקלים - כך קבעו השופטים יורם נועם, רבקה פרידמן-פלדמן ומשה בר-עם.

"לעבירות שביצע הנאשם חומרה מופלגת", נכתב בהחלטה. "פיגוע הטרור הרצחני שביצע הנאשם יחד עם בהאא עליאן, אשר נועד לזרוע מוות בבני אדם חפים מפשע, רבים ככל הניתן, רק בשל היותם יהודים, הִנו מעשה שטני, המוציא את מבצעיו מגדר בני אנוש". בפיגוע, אחד הקשים בגל הטרור שפוקד את המדינה בחודשים האחרונים, נרצחו שלושה ישראלים: אלון אנדריי גובברג, חביב חיים וריצ'רד לייקין זכרם לברכה. שלושה בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה וארבעה נוסעים נפצעו בדרגות פציעה שונות.

על הנרצחים כתבו השופטים: "כל אחד מהם – עולם ומלואו; וקטילת חייו בפיגוע הטרור הותירה שכול כבד וחלל עמוק במשפחתו. המעשה הרצחני – האכזרי והנתעב – שביצע הנאשם, מחייב, בנסיבות העניין ונוכח היקף התוצאות הטראגיות הקשות, הטלת מאסרים מצטברים – הן שלושת מאסרי העולם בגין מעשי הרצח, הן המאסרים בגין שבע עבירות ניסיון הרצח כלפי שבעה אנשים, כאשר מתוכם נפצעו פיזית ארבעה - והן המאסר בגין העבירות של סיוע לאויב במלחמה וקשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה".

הפיגוע באוקטובר 2015

בחודש מרס האחרון הגיעו הפרקליטות וסנגוריו של אבו-גאנם להסדר טיעון לפיו הוא יודה ויורשע במעשים שיוחסו לו - וירצה שלושה מאסרי עולם. במהלך הדיון בו היה אמור בית המשפט לאשר את ההסדר, בחר המחבל שלא לעמוד על רגליו בפני השופטים, צעד שנחשב כאי הודאה במעשיו. בשל כך, השופטים דחו את אישור העסקה והפסיקו את הדיון. אם היה מסכים להודות היה מרצה עונש של שלושה מאסרי עולם מצטברים.

בילאל תושב מזרח ירושלים בן 21 המזוהה עם חמאס, ביצע את הפיגוע בקו 78 בתחילתו של גל הטרור. הוא דקר וירה בנוסעים באוטובוס יחד עם מחבל אחר שנורה וחוסל. ביתו נהרס בעקבות הרצח כעבור חודשיים.