לוחם שעמד לצד החייל היורה: "אילו ידעתי הייתי עוצר את אלאור"

לוחם שהיה ליד החייל שירה במחבל בחברון העיד כי שמע אותו אומר: "הוא דקר חבר שלי ומגיע לו למות". לטענתו, גם כשאלאור דרך את נשקו, הוא לא חשב שיירה בו. הוא חיזק את גרסתו כשאמר כי שמע שיש על המחבל מטען

אלאור אזריה

בבית הדין הצבאי ביפו נמשך הבוקר (שני) משפטו של החייל היורה אלאור אזריה. היום עלה להעיד הלוחם מחטיבת כפיר שהחזיק את קסדתו של אזריה בזמן שירה במחבל למוות. "אלאור אמר למ"פ שדקרו את החבר שלו והוא (המחבל) חי ושמגיע לו למות", אמר החייל. "הייתי בשוק. אם הייתי יודע שהוא היה הולך לירות במחבל המנוטרל הייתי עוצר אותו".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אלאור אמר שדקרו את החבר שלו", הוסיף הלוחם בעדותו. "לא שמעתי אותו שהוא מתחרט, אבל על הפנים שלו ראיתי מבט של לחץ".

הלוחם תיאר כי ראה את המחבל מזיז את הראש ואת הגפיים לפני הירי. כשנשאל על ידי התובע האם ראה את הסכין של המחבל והאם שמע שכנראה הוא נושא מטען, הלוחם השיב בחיוב. "היה שם איזשהו חשש למטען, היה לו את הלבוש הזה", אמר.

"אלאור היה נרגש", ציין. "הוא היה לחוץ וביקש ממני להחזיק לו את הקסדה". החייל ציין כי שמע לאחר מכן את אלאור אומר כי למחבל מגיע למות. התובע שאל: "שמעת את זה באוזניים שלך?". הלוחם ענה: "זה מה שהיה".

"בהתחלה חשבתי שמה שאלאור עשה חמור, אבל אחר כך הבנתי שיכול להיות שעל המחבל היה מטען ואמרתי לעצמי אלאור באינסטיקט פעל נכון כשירה במחבל", הוסיף הלוחם. "כשאלאור דרך את הנשק לא חשבתי שהוא הולך לירות במחבל".

"לא היינו מוכנים לאירוע כזה כמו שקרה", הוסיף חברו של אזריה. "המדינה לא נתנה גב לאלאור. פחדנו שהמדינה לא תתן לנו גב כמו שלא נתנה גב לאלאור".

הלוחם לשופטת: "מצדיק את אלאור"

"שמעת את הצעקות המחבל עוד חי. יכול להיות שיש עליו מטען?", נשאל הלוחם ע"י התובע. "כן", הוא השיב. "אלאור שמע את זה?", שאל התובע. החייל ענה: "כן".

"כן דיברתי איתו אחרי הירי אמרתי לו שזה לא תקין", אמר. אמרתי לו שהוא לא היה צריך לעשות את זה".

בשלב זה החלה השופטת אל"מ מאיה הלר לחקור את הלוחם. "אמרת בעדות שהירי שביצע אלאור לא היה תקין. למה התכוונת?", שאלה השופטת. הלוחם השיב: "אז בשטח חשבתי שזה לא תקין אבל עכשיו כשאני מבין הכל אני מצדיק את אלאור".