אהוד אולמרט יצא לחופשה ראשונה מהכלא

ראש הממשלה לשעבר, שנידון ל-19 חודשי מאסר בפועל בעקבות הרשעתו בקבלת שוחד בפרשת הולילנד ובשיבוש הליכי חקירה, ריצה עד כה 5 חודשים בכלא. האסיר שבקשותיו לסרטי DVD ויציאה לבר מצווה של קרוב משפחה נענו בעבר בשלילה יצא לראשונה מאז כליאתו מפתח כלא מעשיהו

אולמרט עם יציאתו לחופשה (ראובן קסטרו, וואלה! NEWS)

האסיר וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט יצא הבוקר (שני) לחופשה ראשונה מכלא מעשיהו בו הוא מרצה את עונשו, אחרי שריצה חמישה חודשי מאסר מתוך ה-19 שנגזרו עליו בפועל. מדובר בחופשה בת 48 שעות, תחת פיקוח הדוק ואבטחה צמודה של היחידה לאבטחת אישים: רעייתו עליזה אולמרט נדרשה להגיע לבית הסוהר על מנת לחתום על הערבות ולאפשר את היציאה לחופשה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כחודש וחצי לאחר שהחל לרצות את עונש המאסר, העביר אולמרט בקשה חריגה לשירות בתי הסוהר: הכנסת סרטי די.וי.די. לתא המאסר. שירות בתי הסוהר סירב לבקשתו של ראש הממשלה לשעבר.

חופשה קצרה של 48 שעות (משה שי / פלאש 90, גיל יוחנן)

בקשתו של אולמרט מצטרפת לבקשה אחרת שנדחתה, אותה העביר בסמוך למועד בו החל לרצות את עונשו. אולמרט ביקש אז מהנהלת הכלא לצאת לחופשה קצרה בכדי להשתתף בחגיגת בר המצווה של נכדו הראשון. על פי תקנות שירות בתי הסוהר, ניתן אישור לצאת לחופשה רק לאסיר המרצה למעלה מרבע מתקופת מאסרו או לחלופין מתקיים אירוע של קרוב משפחתו מדרגה ראשונה.

מאז מאסרו ביקרו את אולמרט עשרות עורכי דין, חלק מהם חבריו הטובים שניצלו את הסעיף בחוק שמאפשר לאסיר להיפגש עם עורך דין. בעקבות הפרסום על "מצעד" הפרקליטים, התגבשה בשב"ס החלטה שתגביל את מספר המייצגים לכל אסיר.

בקשותיו הקודמות נדחו (פלאש 90, נועם מוסקוביץ)

כך החלה הפרשה

כתב האישום נגד אולמרט הוגש ב-2012 וב-2014 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את ראש הממשלה לשעבר אולמרט בקבלת שוחד במסגרת פרשת הולילנד ומתח ביקורת חריפה ביותר על התנהלותו וקשריו עם עד המדינה שמואל דכנר. הפרשה התפוצצה באפריל 2010, עם מעצרם של חמישה מעורבים, בהם היזם הלל צ'רני, מהנדס העיר אורי שטרית ומקורבו ושותפו לשעבר של אולמרט, עו"ד אורי מסר.

מאסרו יצא לפועל בפברואר 2016, אחרי דיונים רבים, ערעורים ובתום סאגה משפטית ממושכת. בעקבות הרשעתו בפרשת הולילנד ובתיק השיבוש - נכנס ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לאגף 10 המבודד והנפרד בכלא מעשיהו, שם הוא צפוי לרצות את כל תקופת המאסר - 19 חודשים בפועל.