אלאור אזריה יצא שוב לחופשה בביתו

החייל החשוד בהריגת מחבל מנוטרל יצא לביתו להפוגה: בשבוע הבא יתחדש משפטו. אמש נחשף בחדשות 2: אמצעי אבטחה הוענקו לתובעים ולחלק מבכירי הפרקליטות הצבאית אף הותקנו כפתורי מצוקה

אלאור אזריה, ארכיון (חדשות 2)

בפעם השנייה מאז החל משפטו המתוקשר של אלאור אזריה, החייל החשוד בהריגת מחבל מנוטרל שדקר חיילים בחברון לפני כשלושה וחצי חודשים, הוא יצא הבוקר (שישי) לחופשה קצרה בביתו. החופשה אושרה על ידי הפרקליטות הצבאית, ובסופה ישוב אזריה לבסיס בו הוא מוחזק ולמסדרונות בית המשפט.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע האחרון התנהלו מספר דיונים במשפטו, בהם העידו מפקדים וחיילים - וחלקם סתרו את פרשנותו של אזריה לפיה חשש ממטען. בשבועיים הקרובים יסתיים שלב התביעה במשפט, ולאחר מכן יגיע תורה של ההגנה לומר את דבריה.

אמש פרסם לראשונה פרשננו הצבאי רוני דניאל כי אמצעי אבטחה ניתנו לתובעים במשפט נגד אזריה, זאת בשל ריבוי ההסתה נגדם והאיומים עליהם. כמו כן, ארבעה חיילים שזומנו להעיד במשפט אמרו שהם חוששים והתנו את עדותם בכך שתינתן להם הגנה, וזו אכן ניתנה והם העידו.

אמנם בראשית המשפט, היה גל האיומים דרמטי יותר, אבל גם עכשיו נרשמות מדי פעם הסתות ואיומים על בכירי הפרקליטות הצבאית הראשית. לכן, הותקנו בטלפונים הניידים שלהם אפליקציות שבאמצעותן יוכלו לקרוא לעזרה בעת הצורך בלחיצת כפתור.

ספג שיימינג ברשת. המ"פ תום נעמן

כמו כן, תודרכו התובעים על ידי גורמי אבטחה ממה כדאי להם להיזהר ובאילו מצבים עליהם לפקוח עין ולהיות עירניים במיוחד. האווירה המתוחה הזו נוצרה, כאמור, בשל ההסתה והאיומים ברשתות החברתיות.

עם זאת, בפרקליטות הצבאית מבהירים כי הם לא מתכוונים לשנות ולו משהו באופן ניהול המשפט. לדבריהם, אף אחד לא נרתע והם ימשיכו לנהל את המשפט כמתוכנן.