אמצעי אבטחה לתובעים נגד אזריה

פרסום ראשון: משפטו של סמל אלאור אזריה, החייל שירה במחבל המנוטרל בחברון, חוצה קווים אדומים. בשל גל של הכפשות ואיומים מחריפים ברשתות החברתיות, בכירי הפרקליטות הצבאית תודרכו להיות עירניים ולחלקם אף הותקנו כפתורי מצוקה. גם חיילים חוששים להעיד

אלאור אזריה, ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

אמצעי אבטחה ניתנו לתובעים במשפט נגד החייל היורה מחברון אלאור אזריה, זאת בשל ריבוי ההסתה נגדם והאיומים עליהם - כך נודע אתמול (חמישי) לחדשות 2. כמו כן, ארבעה חיילים שזומנו להעיד במשפט אמרו שהם חוששים והתנו את עדותם בכך שתינתן להם הגנה, וזו אכן ניתנה והם העידו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אמנם בראשית המשפט, היה גל האיומים דרמטי יותר, אבל גם עכשיו נרשמות מדי פעם הסתות ואיומים על בכירי הפרקליטות הצבאית הראשית. לכן, הותקנו בטלפונים הניידים שלהם אפליקציות שבאמצעותן יוכלו לקרוא לעזרה בעת הצורך בלחיצת כפתור.

כמו כן, תודרכו התובעים על ידי גורמי אבטחה ממה כדאי להם להיזהר ובאילו מצבים עליהם לפקוח עין ולהיות עירניים במיוחד. האווירה המתוחה הזו נוצרה, כאמור, בשל ההסתה והאיומים ברשתות החברתיות.

ספג שיימינג ברשת. המ"פ תום נעמן

עם זאת, בפרקליטות הצבאית מבהירים כי הם לא מתכוונים לשנות ולו משהו באופן ניהול המשפט. לדבריהם, אף אחד לא נרתע והם ימשיכו לנהל את המשפט כמתוכנן.

בסוף השבוע הקרוב ישוחרר החייל אזריה לחופשה ראשונה בביתו, ישוב לבסיס ומשם לבית המשפט. בשבועיים הקרובים יסתיים שלב התביעה במשפט, ולאחר מכן יגיע תורה של ההגנה לומר את דבריה.