עונש מקל - בגלל המדובב המשטרתי

שני חמושים פרצו לבניין מועצה מקומית ואיימו על אחת עובדות המקום, שפונתה לאחר מכן במצב קשה לבית החולים. למרות זאת, על העבריינים הוטל עונש מקל, זאת לאחר שהתברר כי המדובב משטרתי "הכניס מילים לפיותיהם של החשודים"

שני חמושים פרצו עם אקדחים בידיהם לבניין המועצה האזורית חורה בכדי לאיים על גזבר המועצה, ואף גרמו להתקף לב לאחת מעובדות המקום. למרות זאת, בית המשפט המחוזי גזר עליהם עונש קל יחסית, לאחר שהתברר במהלך הדיונים כי המדובב המשטרתי היה "אקטיבי מדי" במסגרת החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים פרצו למבנה כשבידיהם אקדחים, בכדי לאיים על גזבר המועצה על רקע סכסוך משפחתי. הגזבר לא שהה במקום, אולם השניים גרמו לבהלה גדולה ואיימו על אחת מעובדות המועצה. האישה לקתה בלבה ולאחר מכן פונתה במצב קשה לבית החולים.

לרוב, העונש בגין עבירות מן הסוג הזה עומד על מספר שנות מאסר. אך במקרה הזה, אחד מהמורשעים "זכה" לעונש מקל מאוד של עבודות שירות בלבד. הנאשם השני, בעל עבר פלילי, נידון ל-8 חודשי מאסר בפועל.

העונשים המקלים ניתנו כחלק מהסדר טיעון לאחר שהתגלתה תקלה בחקירת המשטרה. במסגרת הדיונים בבית המשפט התברר כי המדובב המשטרתי שהוצב בתאי המעצר של השניים הכניס מילים לפיותיהם של החשודים. סניגוריו של החשוד טענו כי מדובר בכשל ראייתי חמור, מה שהוביל לחתימת הסדר הטיעון.

עו"ד ציקי פלדמן

עו"ד ציקי פלדמן המייצגת את אחד הנאשמים טענה כי גזר הדין שניתן בעיניינו הינו מידתי וראוי. "בית המשפט בחן את מכלול השיקולים שבעיקרם התיקון המהותי בכתב האישום שהותיר עבירות שרלוונטיות לבית המשפט השלום", הסבירה. "בית המשפט הנכבד הטיל בסופו של יום על מרשי ענישה בדמות עבודות שירות וענישה נלווית שאינה חורגת ממתחם הענישה הנהוג".

"הגענו להסדר טיעון עם המאשימה לפיו תוקן כתב האישום לאור קשיים ראייתיים משמעותיים לרבות מדובב אקטיבי במיוחד שהכניס מילים לפיו של נאשם אחר בתיק וגרם לו להפליל את מרשי", הוסיפה. "המאשימה קיבלה את עמדתנו, תיקנה את כתב האישום המקורי והסירה את העבירות החמורות. כך שבסופו של יום מרשי הודה בכתב אישום מקל מאוד שהענישה שנגזרה עליו על ידי בית המשפט המחוזי תואמת את הענישה בעבירות מסוג זה".