ניצב בדימוס חגי דותן הורשע בהטרדה מינית

בית הדין המשמעתי של המשטרה הרשיע את הקצין הבכיר בדימוס בהתנהגות שאינה הולמת שוטר ובהטרדה מינית. גזר דינו של דותן יינתן במועד אחר. ההחלטה להעמידו לדין התקבלה רק לאחר שהודה במעשים והסכים לפרוש מהמשטרה

הורשע. דותן, ארכיון (אתר משטרת ישראל)

ניצב בדימוס חגי דותן הורשע היום (חמישי) בבית הדין למשמעת של המשטרה בהתנהגות שאינה הולמת שוטר ובהטרדה מינית. דותן שהתפטר מהמשטרה לאחר חתימה על הסדר טיעון עם המחלקה לחקירות שוטרים, הורשע בביצוע העבירות במספר שוטרות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גזר דינו של דותן יינתן במועד אחר. ההחלטה להעמידו לדין משמעתי התקבלה רק לאחר שהודה במעשים שיוחסו לו והסכים לפרוש מהמשטרה.

מוקדם יותר השבוע הוגש כתב אישום נגד ניצב בדימוס ניסים מור בגין הטרדה מינית של מספר שוטרות, מרמה והפרת אמונים - לאחר שבשבוע שעבר פרסם לראשונה כתב חדשות 2 לענייני משפט, גיא פלג, על גיבוש הסדר הטיעון עם סגן המפכ"ל לשעבר.

על פי כתב האישום, שהוגש במסגרת הסדר הטיעון, באחד המקרים מור הטריד מינית מתלוננת כשהציע לה הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, והתמקד במיניותה תוך ניצול יחסי המרות ביניהם. עוד עולה מכתב האישום כי מור יצר קשרים עם שוטרות הצעירות ממנות, בדרגות נמוכות ובתפקידים זוטרים - בניגוד לכללים החלים עליו כעובד ציבור וקצין משטרה בכיר. "מור ניצל את מעמדו ואת מעמדן הזוטר של השוטרות תוך יצירת מרחב תמרון מוגבל לשוטרות שחששו לדחות אותו", כך נכתב.

על פי ההסדר, סגן המפכ"ל לשעבר יודה בעבירות המיוחסות לו, בעוד המחלקה לחקירות שוטרים תבקש עונש של מספר חודשי מאסר בפועל, שירוצה בעבודות שירות.