בנו של פואד תבע אותו ודרש שיחזיר לו 2 מיליון שקל

הסכם פשרה שהושג בין השר לשעבר בן אליעזר לבנו חושף לראשונה את השתלשלות האירועים שהביאו לתביעה מצד הבן להשיב לו יותר מ-2 מיליון שקלים. הבן טען: העברתי לאבי את הכסף למשמורת, והוא העביר אותו מהכספת לבתו המתגוררת בניו זילנד. הסכם הפשרה עצמו נותר חסוי, אך כתב התביעה הותר לפרסום

העביר כספים לניו זילנד. פואד (FLASH 90)

השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, נגדו מתנהל משפט באשמת קבלת שוחד מאנשי עסקים, הגיע להסכם פשרה עם בנו שתבע ממנו כסף. בתביעה שהגישו בנו אופיר וכלתו המתגוררים בארה"ב, השניים דרשו לקבל לידיהם חזרה כשני מיליון שקלים שהופקדו לטענתם בכספת של פואד. הסכם הפשרה בין הצדדים נותר חסוי, אך פרטי התביעה הותרו לפרסום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב התביעה נטען כי אופיר, בנו הבכור מנישואיו הראשונים של בן אליעזר, עזב את ישראל יחד עם אמו כשהיה ילד. בשנת 1986 הוא מכר את עסקיו בגרמניה והגיע לארץ במטרה לחיות בישראל: באותה הזדמנות הוא הביא עמו 330 אלף דולרים. מכיוון שבאותה עת טרם החליט סופית אם להשתקע בארץ, בחר אופיר להשאיר את כספיו אצל אביו למשמרת.

בכתב התביעה טענה באת כוחו של אופיר, עו"ד טוני שלם, כי הוא סמך על אביו וידע שבכל עת שיבקש, הוא ייתן לו את הכספים שהוא שומר עבורו. לבסוף, בחר אופיר להשתקע בארה"ב - שם הכיר את אשתו והקים משפחה.

עו"ד טוני שלם

מאז ועד לשנת 2006 אופיר ואשתו נהגו להעביר מפעם לפעם לבן אליעזר סכומי כסף שונים כדי שישמור על הכסף עבורם. הסכום הכולל של הכספים שהועברו לו למשמרת, לפי התביעה, הוא 522 אלף דולרים.

בדצמבר האחרון הואשם פואד בשורת עבירות שונות ובראשן שוחד, ולבנו אופיר ואשתו נודע כי בכספת נמצא סכום במט"ח וכי מדובר בכספם: בתביעה הם טענו כי למדו מכלי התקשורת שבן אליעזר או אשתו הנוכחית דולי העבירו לבתם המתגוררת בניו זילנד כ-400 אלף דולרים - והם חוששים כי מדובר בכספים שלהם.

לטענת הבן אופיר ואשתו, הם זכאים להשבת כספיהם המופקדים (או שהיו מופקדים) אצל פואד לאלתר וללא כל תנאי. השניים ביקשו שבית המשפט יחייב את פואד לשלם להם את הסכום אותו הם תובעים בצירוף ריבית והצמדה, ושכר טרחת עורך דין. שני הצדדים הגיעו להסכמה לאחר דיון מקדים, ועוד לפני שהתיק הגיע לדיון משפטי לגופו של עניין: הסכם הפשרה בין הצדדים נשאר חסוי.