הגננות האלימות הורשעו בתקיפה

בימ"ש השלום בת"א הרשיע 4 גננות וסייעות שתועדו מתעללות בילדים חסרי ישע במהלך ההכנה לשנת הצהריים. הגננות והסייעות תועדו סוטרות, בועטות מושכות בידיים ומטיחות ילדים למזרון. חלק מהנאשמות עשויות להישלח למאסר בפועל. אחת האמהות: "ההרשעה הזו היא הניצחון שלנו"

בימ"ש השלום בת"א הרשיע הבוקר (רביעי) 4 גננות וסייעות שתועדו מתעללות בילדים בגן בחולון לפני כשנה וחצי. השופט, שאול אבינור, הרשיע את הנשים בעבירות תקיפה. חלק מההרשעה עשויה לגרור עונשי מאסר בפועל. הגננות והסייעות תועדו מתעללות בילדים חסרי ישע במהלך ההכנה לשנת הצהריים. על פי כתב האישום שהוגש נגדן, הנשים נהגו באלימות בילדים שהיו תחת השגחתן. חלק מהאירועים תועדו על ידי מצלמות אבטחה שהוצבו במקום ונחשפו לראשונה בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסדר הטיעון עם הנאשמות מגיע לאחר שבחודש דצבמבר 2014 הוגש כתב אישום חמור נגד המנהלת בגן בחולון ושש סייעות בגין התעללות בחסרי ישע. על פי כתב האישום, הנשים נהגו באלימות בילדים שהיו תחת השגחתן. חלק מהאירועים תועדו על ידי מצלמות אבטחה שהוצבו במקום. היום, שנה וחצי אחרי הגשת כתב האישום, הושג הסדר טיעון עם 4 מתוך 7 הנאשמות. אחת האמהות אמרה לחדשות 2 Online בעקבות ההחלטה: "ההרשעה הזו היא הניצחון שלנו".

ההורים שנחשפו לסרטונים שהגיעו לחדשות 2 Online הזדעזעו ממעשיהן של אלו שבידיהן הפקידו את שלומם וביטחונם של ילדיהם. אחת הגננות נראית בסרטונים מטיחה ילד כלפי הקיר. לאחר מכן היא מתועדת כשהיא ניגשת לאותו ילד ודוחפת אצבעות לעיניו.

חלק ניכר ממקרי האלימות התרחש בשעת ההשכבה לשנת צהריים, שבמהלכה נראות הסייעות, בכמה מקרים שונים, מושכות את הילדים בכוח ומטיחות אותם אל המזרונים. באחד המקרים הקשים שתועדו רואים את אחת הסייעות דורכת על ראשו של ילד ולאחר מכן בועטת אותו מחוץ למזרון שעליו הוא שוכב.

הורי הילדים בבית המשפט (חדשות 2)

סטירות, משיכות בשיער ובעיטות

כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עורכת הדין שלי קוטין מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי, חושף פרטים מחרידים מהנעשה בגן, שמאכלס 65 ילדים בגילאים שלושה חודשים עד ארבע שנים.

הסייעות והגננת נאשמות שנהגו למשוך בשערות ראשם של הילדים, לסטור להם בפניהם, לדרוך על אצבעות ידיהם ולהטיח אותם בחזקה במזרונים. החשדות נגד עובדות הגן, בגילאים 31-67, החלו מתלונות של ההורים, כאשר ילדיהם חזרו מהגן כשהם חבולים והתנהגותם שונה.

עו"ד דניאל חקלאי (יח"צ)

האירועים, כפי שהובאו בפני חוקרי מחלק אלימות במשפחה במשטרת מרחב איילון בפיקודו של רפ"ק יעקב בלוקי, קטעו, למזלם של הילדים, את ההתנהלות האלימה והמזניחה בגן. גם מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, עקב מקרוב אחר הפרשה. המעשים כללו לטענת המשטרה מעשים אלימים שאף הותירו חבלות על גופם. על החקירה הרגישה עקב מקרוב גם מפקד המרחב ניצב משנה נתן בוזנה.

"ישנה חשיבות רגשית ומוסרית רבה לכך שהלקוחה שלי לקחה אחריות על המעשים שביצעה והודתה בהם מול עיני הורי הפעוטות", אמר הבוקר עו"ד דניאל חקלאי, המייצג את אחת הגננות. "במקביל, ישנה חשיבות לכך שפרקליטות המחוז מחקה מכתב האישום מעשים שהלקוחה שלי לא ביצעה".

"הנאשמת לוקחת אחריות אמיתית", הוסיף עורך הדין. "היא תעבור טיפול בשירות המבחן. המטרה היא להבין מדוע ביצעה את המעשים, לטפל בעצמה ולהביא למצב שבעתיד לא יתבצעו עוד מעשים כאלה לעולם. נקווה שהפעוטות וההורים שלהם ירגישו טוב ויחיו חיים טובים יותר ורגועים בעתיד".

"צריך לברך על פסק הדין שיסייע בוודאי בהרתעה מול המתעללים בחסרי ישע", אמר הבוקר ח"כ איציק שמולי בעקבות ההרשעה. "זו הוכחה נוספת לכך שבמסגרת שמוצבים בה מוצלמות ניתן להגיע להרשעה ולהרחיק את המתעללים מהילדים, ובמקרים אחרים אין ראיות זמינות- אין גם הרשעות ולכן גם ההתעללות נמשכת. חייבים להעביר את החוק שלי בתמיכת עשרות חברי כנסת להצבת מצלמות בגנים הפרטיים".