אביו של אלאור אזריה: "התביעה מושחתת, מנסים לתפור תיק"

אביו של החייל אלאור אזריה התפרץ בבית המשפט: "חיילים לא ישנים בלילות כי הם מפחדים שירצחו אותם. בשביל זה שלחתי את הבן שלי להיות קרבי? איפה ראש הממשלה?". התובע: "דבריו גובלים בהסתה"

"התביעה מושחתת. מנסים בכל הכוח להרשיע את הבן שלי ולתפור לו תיק": בדיון נוסף שנערך היום (שלישי) בעניינו של אלאור אזריה, החייל שירה במחבל המנוטרל בחברון והואשם בהריגה, פרץ אביו בבכי בבית הדין הצבאי ביפו - ותקף בחריפות את ראש הממשלה ומערכת המשפט.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מתפוצצים לנו אנשים, אני שומע אותם והם מדברים איתי", האשים האב צ'רלי. "חיילים לא ישנים בלילות, הם מפחדים שירצחו אותם. רוצחים לנו אנשים. בשביל זה שלחתי את הבן שלי להיות קרבי? איפה ראש הממשלה? איפה כל המערכת הזאת? בעזרת השם, רק משפט צדק". 

בתגובה לדבריו של האב, אמר התובע סא"ל נדב ויסמן כי דבריו גובלים בהסתה: "אנו מבקשים מבית הדין לגנות את הדברים האלה. לא יתכן שצוות התביעה חשופים להתקפות כאלו. אין דבר יותר גרוע בעולם מלהגיד לתובע שהוא 'תופר תיק', אלו דברים שמהווים הסתה". סנגורו של אזריה, עו"ד אילן כץ, אמר כי "נדמה שהדברים נאמרו מדם לבו של האב הם פחות דרמטיים ממה שמתאר התובע. אבל אין להם מקום, גם אם מינוריים אין להם מקום".

אלאור אזריה בבית המשפט (עזרי עמרם, חדשות 2)


השופטת אל"מ מאיה הלר, הבהירה כי בית המשפט מגנה את התנהגות זו: "מאחר שלא ביקש התובע לפעול, לא נרחיק באופן מידי את קרובי המשפחה מהדיון. אם יחזור מקרה דומה לא נהסס להרחיק את קרובי המשפחה מבית המשפט".

נהג האמבולנס העיד - והגן על אזריה

במשפט העיד גם עופר אוחנה, נהג האמבולנס שנכח במקום האירוע ומי שהתריע בפני אזריה מפני מטען נפץ. אוחנה הצהיר כי הוא חושש שדבריו עלולים להפליל אותו עצמו, ובית המשפט הזכיר כי שמורה לו הזכות להימנע מלענות על שאלות, ובית המשפט יחליט האם לחייבו לענות עליהן.

אוחנה תועד בסרטון כשהוא בועט בסכין בה בוצע פיגוע הדקירה ומקרב אותה לעבר המחבל הירוי זמן קצר לאחר שירה בו אזריה. הוא הסביר במשפט כי כשראה שהאמבולנס מזיז את הסכין, הוא קירב את הסכין לעבר המחבל "על מנת שלא תידרדר עוד 20 מטרים, ושוב הערבים יגידו שחיילי צה"ל רצחו חף מפשע ללא סכין". 

"לא עברתי קורס מדידות", השיב אוחנה כשנשאל באיזה מרחק הייתה הסכין מהמחבל המנוטרל לפני שהזיז אותה, "כשאתה באירוע אתה לא זוכר בדיוק פרטים".

"המ"פ - בושה וחרפה למדינה"

בחודש שעבר העיד בתיק מפקד הפלוגה של אזריה, תום נעמן, שאמר שעמד סמוך מאוד למחבל שהיה שרוע על הארץ - והעיד כי הוא לא חש שהיווה סכנה. עוד שחזר את השיחה ביניהם לאחר הירי, בה לטענתו, אמר לו אזריה כי ירה בגלל ש"המחבל היה צריך למות".

"כעסתי עליו שהוא עשה את זה, הוא בעצם ביצע ירי בתוך זירה שאני מפקד עליה ללא אישורי וללא ידיעתי", אמר. "לקחתי אותו הצידה ואמרתי שימתין כאן ליד העמדה ולא יזוז. עדכנתי את הגדוד ששני המחבלים מתים".

לאחר עדותו הפך נעמן למוקד לביקורת חריפה ברשתות החברתיות: בפייסבוק פורסם פוסט עם תמונתו של המפקד, תום נעמן, ועליו הכיתוב: "אתה בושה וחרפה למדינה". עוד נכתב בפוסט כי "המ"פ של אלאור אזריה תום (לא) נאמן, אם היית מגיע אצלי לריאיון עבודה הייתי שולח אותך ללשכת העבודה".

הפתולוגית: "לבו של המחבל פעם כשהקליע עבר דרך ראשו"

הפתולוגית ד"ר הדס גיפס העידה אף היא בדיון הנוסף במשפטו של אזריה והצביעה על כך ש"הדימום (של המחבל) מצביע על כך שלבו עדיין פעם כאשר הקליע עבר דרך ראשו". לדבריה, "עדיין הגיע דם לאזור ומילא את הרקמות. אם לבו פעם, זה אומר שהמנוח עדיין היה בחיים".

"נשאלת השאלה אלמלא הפגיעה במוח ואם היה טיפול רפואי סביר, אם החבלות והנזקים לא היו קטלניים", המשיכה. "עם קבלת טיפול רפואי מיידי המחבל היה קרוב לוודאי נותר בחיים. גם ללא קבלת טיפול רפואי ייתכן והמנוח היה נותר בחיים".