בית המשפט קיבל את ערעורו של דניאל מעוז

מעוז, שהורשע ברצח הוריו נורית ונח, ירצה שני מאסרי עולם. 5 שנות המאסר הנוספות שנגזרו עליו ירוצו בחופף. לאחרונה קיבל בית המשפט את ערעורו ואף הוריד את סיווגו כאסיר בעל סיכוי לבריחה

דניאל מעוז (ארכיון)

בית המשפט העליון קיבל היום (שלישי) את ערעורו של הרוצח דניאל מעוז. השופטים קבעו כי מעוז ירצה את חמש שנות המאסר שנגזרו עליו בנוסף לשני מאסרי עולם, בחופף ולא במצטבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעוז הורשע ברצח הוריו נורית ונח לפני כחמש שנים, ונגזרו עליו שני מאסרי עולם ועוד חמש שנים. תחילה ערער על הרשעתו, אולם לאחר מכן משך אותו והשאיר את הערעור רק לגבי חמש השנים הנוספות שנגזרו עליו בשל שיבוש מהלכי חקירה.

 "דניאל מעוז נטל אחריות מלאה על מעשיו ואף הביע חרטה בפני משפחתו ובפני גורמים נוספים והשלים עם עונש מאסר העולם הכפול שהוטל עליו", אמר סנגורו עו"ד דוד ברהום. "בצד מאסרי העולם, הוטל על דניאל מעוז בבית המשפט המחוזי בירושלים עונש של 5 שנות מאסר לריצוי בפועל, במצטבר לעונשי מאסר העולם שנגזרו עליו וזאת בגין עבירה של השמדת ראיה שבה הודה מלכתחילה. עונש זה הוטל מבלי שעתרה לו הפרקליטות, אלא ביוזמת בית המשפט המחוזי ואף מבלי שיתאפשר להגנה לטעון נגד עונש זה".

עו"ד ברהום הוסיף: "היום קיבל בית המשפט העליון את טענותינו בערעור, והעמיד הלכה על מכונה, בקובעו כי העונש הוטל באופן לא תקין, ולכן קבע כי העונש ירוצה בחפיפה מלאה למאסרי העולם שאותם הוא מרצה כיום".

קבלת הערעור באה כחודש לאחר שבית המשפט המחוזי קיבל עתירה אחרת של מעוז, החליט להוריד את רמת מסוכנתו לאחר שסווג כאסיר בעל סיכוי לבריחה. החלטת בית המשפט התקבלה על אף הערכת שירות בתי הסהר שהתבססה על חשד שמעוז תכנן בריחה.

הסוהרים חשדו: מעוז מתכנן בריחה

מספר חודשים מוקדם יותר הגיע לידי שירות בתי הסוהר מידע מודיעיני מטריד בעניינו של אסיר העולם מעוז, שבעקבותיו נערך חיפוש של יחידת דרור בתאו. בחיפוש נמצא יומן שבו תיעד מעוז את תנועת הסוהרים באגף שבו נכלא, פירוט תנועותיו שלו לבית המשפט, ופרטים על סוהרים שהובילו אותו.

כל אלו הובילו את שירות בתי הסוהר להערכה מודיעינית לפיה מעוז שוקל לברוח ממאסרו או ממש מתכננן. המידע הזה הוצג בבית המשפט בעתירה המנהלית שהגיש מעוז. השופטים בבית המשפט המחוזי לא התרשמו מהמידע המודיעיני הזה, וקיבלו את עתירתו של מעוז, משפטן בהשכלתו שבחר לייצג את עצמו.