מור הואשם: "הטריד מינית שוטרות"

סגן המפכ"ל לשעבר ניצב ניסים מור מואשם במרמה, הפרת אמונים והטרדה מינית. מכתב האישום עולה כי מור הטריד מינית במספר הזדמנויות שונות שוטרות זוטרות, תוך ניצול מעמדו. "מור יצר קשרים עם שוטרות הצעירות ממנו, בדרגות נמוכות ובתפקידים זוטרים - בניגוד לכללים החלים עליו כעובד ציבור וקצין משטרה בכיר", נכתב

מור. הביע חרטה (פלאש 90, יונתן סינדל, אורי לנץ)

לאחר הפרסום הראשון של גיא פלג בשבוע שעבר בדבר גיבוש הסדר הטיעון עם סגן מפכ"ל המשטרה לשעבר, כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד ניצב ניסים מור, בגין הטרדה מינית של מספר שוטרות וכן מרמה והפרת אמונים . על פי כתב האישום, שהוגש במסגרת הסדר טיעון, באחד המקרים מור הטריד מינית מתלוננת כשהציע לה הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, והתמקד במיניותה תוך ניצול יחסי המרות ביניהם.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד עולה מכתב האישום, כי מור יצר קשרים עם שוטרות הצעירות ממנות, בדרגות נמוכות ובתפקידים זוטרים - בניגוד לכללים החלים עליו כעובד ציבור וקצין משטרה בכיר. "מור ניצל את מעמדו ואת מעמדן הזוטר של השוטרות תוך יצירת מרחב תמרון מוגבל לשוטרות שחששו לדחות אותו", כך נכתב.

כתב האישום מוסיף ומפרט כי מור אף פעל לטובת שוטרות שהיו עמו בקשר אינטימי בפני הגורמים הפיקודיים הרלוונטיים, שהיו כפופים אף הם לסגן המפכ"ל. על ידי כך מדגיש כתב האישום את ניגוד העניינים החמור בו פעל מור.

בכתב האישום נכתב כי מור לקח אחריות מלאה על מעשיו והביע עליהם חרטה. על פי ההסדר, סגן המפכ"ל לשעבר יודה בעבירות המיוחסות לו, בעוד המחלקה לחקירות שוטרים תבקש עונש של מספר חודשים מאסר בפועל, שירוצה בעבודות שירות.

עו"ד מיכה גבאי

עורך דינו של מור, עו"ד מיכה גבאי מסר בתגובה: "למרות שכתב החשדות צומצם בצורה ניכרת ואינו כולל עבירות של מעשה מגונה, אין זה יום נצחון, זה יום עצוב בו מר ניסים מור לוקח אחריות ומודה באמור בכתב האישום. בהתאם להסדר נעתור לאי הרשעה ונקווה שזה יהיה סוף פסוק לפרשה העגומה".