מאסר לאמא שניסתה להצטרף לדאע"ש

22 חודשי מאסר נגזרו על מורה ואם ל-5 משפרעם שניסתה להצטרף לארגון הטרור דעא"ש. היא טסה בחודש אוגוסט האחרון לטורקיה משם תכננה לעבור את הגבול לסוריה על מנת ללמד את לוחמי הארגון את חוקי השריעה

דעא"ש בסוריה (רויטרס)

בית המשפט גזר היום (שלישי) 22 חודשי מאסר על אימאן כנג'ו, אמא לחמישה ודוקטור ללימודי השריעה משפרעם, לאחר שניסתה להצטרף לארגון המדינה האסלאמית בסוריה. היא הודתה והורשעה במסגרת הסדר טיעון ביצירת קשר עם סוכן זר וניסיון יציאה שלא כדין מהארץ.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כנג'ו יצרה קשר בפייסבוק עם "אבו עלי", איש קשר של ארגון הטרור, והסתייעה בשירותיו כדי לתכנן את יציאתה הקרובה לסוריה. כנג'ו שיתפה את אביה בתכניות ואף שכנעה אותו להצטרף אליה ולחצות את הגבול לסוריה. היא תכננה להגיע לסוריה דרך טורקיה, ושם לחבור ללוחמי הארגון וללמד אותם את חוקי השריעה.

באוגוסט 2015 יצאה הנאשמת יחד עם אביה לאיסטנבול ומשם עברה לאנטליה, כשבני המשפחה של השניים שנשארו בארץ לא ידעו כלל על תכניותיהם של. לאחר מספר ימים התחרט האב על ההחלטה להצטרף לארגון והחליט לחזור לארץ.

"קשה ואף בלתי אפשרי ליישב את הסתירה בין הומניות חינוך וערכים לבין מטרות ארגון דאע"ש ומטרותיו הרצחניות", כתבה השופטת בגזר הדין. "הלב נחמץ על הילדים הקטנים אשר אמם אינה נמצאת עמם, על לא עוול בכפם, שוודאי מתגעגעים אליה ומרגישים בחסרונה כל יום".

השופטת גזרה על כנג'ו 22 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשים נוספים על תנאי, וקנס כספי בסך 30 אלף שקלים. בניגוד לדיונים קודמים בהם בחרה כנג'ו להלל ולשבח את ארגון המדינה האסלאמית, הפעם היא החליטה לשמור על שתיקה.