"העדתי עדות אמת מתחילתה עד סופה"

עד המדינה שהביא להרשעת נוחי דנקנר ואיתי שטרום עומד מאחורי עדותו ומזכיר כי השופט קיבל את גרסתו במלואה. עם זאת, הוא הבהיר כי הוא אינו שמח לאידם של שני המורשעים. "זה יום עצוב", אמר לחדשות 2

עדי שלג, עד המדינה שהעיד נגד נוחי דנקנר ואיתי שטרום, ולמעשה הביא להרשעתם הבוקר (שני) בהרצת מניות, הבהיר בתגובה לחדשות 2 כי הוא אינו שמח לאידם של השניים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הבוקר הורשע דנקנר, מי שהיה עד לא מזמן אחד מאנשי העסקים החזקים במשק, בעבירה של הרצת מניות. איתי שטרום, איש שוק ההון, שביצע את הרצת המניות בפועל, הורשע גם הוא. "דנקנר ביצע שיחת בקשת אשראי ואין חולק כי לאחר השיחה ניתן לשטרום אשראי גדול", אמר השופט כאבוב בהכרעת הדין. "הצדדים גם לא מכחישים כי ניתנה הלוואה של 8 מיליון שקלים לשטרום כמה ימים לאחר ההנפקה".

הורשע יחד עם דנקנר. שטרום (חדשות 2)

 

בהמשך נימק השופט את הראיות שהובילו להרשעה. "ההנפקה היתה כרוכה בפנייה ובקשה אישית של דנקנר, מהלך לא שגרתי, כי לא היה מורגל בפנייה אישית לכל חבריו להצלת הקונצרן", ציין כאבוב. "כל הסתכלות אחרת על התזרים תחטא למציאות העסקית. ההחלטה לגייס את כל הסכום המוצע היא הנותנת ומעידה על הצורך. אני דוחה את טענת דנקנר שלא היה ממש צריך לגייס יותר".

"סימן שאלה גדול מתנוסס מעל השאלה אם הבנק היה מאשר מימון לכל מאן דהוא", אמר השופט. "הסיבות לסטייה מנוהלי הבנק ומתהליך אישור האשראי צריכות היו להתברר. עדות הנאשמים - בקשת האשראי של שטרום היתה בלתי שגרתית, ואין לקבל את גישתם המיתממת של דנקנר ושטרום".