הסמפכ"ל לשעבר יודה ויורשע בהטרדה מינית

פרסום ראשון: הסדר טיעון עם ניצב בדימוס ניסים מור נמצא על סף חתימה ובמסגרתו הוא יואשם בעבירה אחת של הטרדה מינית בהסכמה ועבירה אחת של הפרת אמונים. מור נחשד תחילה בביצוע עבירות מין בכעשר שוטרות זוטרות ובשיבוש חמור של החקירה. במח"ש יסתפקו בעונש של עבודות שירות

הסדר טיעון עם ניצב בדימוס מור (פלאש 90, יונתן סינדל, אורי לנץ)

פרסום ראשון: על פי הסדר הטיעון שנמצא על סף סיכום, ניצב בדימוס ניסים מור יואשם בעבירה אחת של הפרת אימונים ועבירה אחת של הטרדה מינית בהסכמה מכוח יחסי מרות. עוד עולה מהסדר הטיעון, כי במח"ש יגבילו עצמם לעונש של עבודות שירות. מור נחשד בביצוע עבירות מין בכעשר שוטרות, ובשיבוש חמור, כשמחק את תוכן הטלפון הסלולרי שלו בעת שנדרש לחקירה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת חודש נובמבר האחרון הודיעה הפרקליטות לסגן המפכ"ל לשעבר כי הכוונה היא להעמידו לדין בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשה מגונה והטרדה מינית - וזאת בכפוף לשימוע. מור הודח מתפקידו בחודש ינואר 2015 לאחר שנחשד כי הטריד מספר שוטרות זוטרות במספר מקרים.

במכתב השימוע שנשלח לנציגיו של מור נכתב כי במהלך כהונתו כסמפכ"ל ועוד קודם לכן כמפקד מחוז המרכז הוא חתר ליצירת קשרים אינטימיים בעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות, רובן בתפקידים זוטרים. על פי מכתב השימוע, שלוש מאותן שוטרות הוטרדו על ידו מינית, תוך שהוא מנצל את מרותו כלפיהן.

על פי החשד הראשוני נגד הסמפכ"ל לשעבר, הוא ניהל את הקשרים שכללו התכתבויות טלפוניות בעלות אופי מיני. את ההתכתבויות הללו מחק על פי החשד כשזומן לחקירה, מה שמהווה שיבוש חמור.

עורך דין מיכה גבאי (יח"צ)

פרקליטו של הניצב בדימוס מסר כי "הוא החליט לקחת אחריות על מעשיו, ולמרות שהחוק אינו ברור דיו נוכח העובדה שלא היתה כפיפות ישירה ויחסי מרות ישירים אלא בצורה עקיפה בלבד, הסכים מור להודות ולשלם על מעשיו שהיו קודם כלא ראויים ולא מוסריים, והסכים לעמוד בפני בית משפט ולקבל את העונש הראוי בגין מעשיו שפגעו בערכי המשטרה בכלל ובשוטרות בפרט". 

"זו היא שעה קשה בהחלט ומר ניסים מור יעבור אותה בעזרת משפחתו וידידיו הרבים שמקיפים אותו, אין לי ספק שגם כעת מהווה מר מור דוגמא כיצד ראוי להתנהג ולקחת אחריות ולשים את כל הפרשה מאחוריו", הוסיף עורך הדין גבאי. עם זאת, בכוונת ההגנה לעתור לאי-הרשעה.