ישראלי נעצר בדרכו להצטרף לדאע"ש

הותר לפרסום כי ערבי ישראלי בן 25 מאום אל-פאחם נעצר לפני כשבועיים בטורקיה, כשניסה להצטרף לארגון הטרור בסוריה. הוא גורש לישראל ונעצר מיד עם נחיתתו בנתב"ג. "חבריו ידעו על כוונותיו ועודדו אותו", אומרים בשב"כ

צעיר ישראלי מאום אל-פאחם ניסה להצטרף לדאע"ש במטרה לסייע בלחימה בסוריה, נעצר בטורקיה וגורש לישראל. בחקירתו בשב"כ עלה כי כמה מחבריו ידעו על כוונתו, ואף תמכו ועודדו אותו. הבוקר (רביעי) הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשם, אברהים חסן יוסף אגבריה בן 23, נעצר בנתב"ג במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וימ"ר חוף  בתאריך 10.6.2016 לאחר שהרשויות בטורקיה גירשו אותו ועדכנו את ישראל.

מחקירתו של אגרביה בשב"כ עלה כי בחודשים האחרונים הוא נחשף לתכנים ולסרטונים של דאע"ש והחל להזדהות עם האידיאולוגיה הרצחנית של הארגון. אגרביה אסף מידע ברשתות החברתיות וברשת האינטרנט אודות האפשרויות להצטרף למדינה האסלאמית. הוא רכש כרטיס טיסה לאיסטנבול ובהמשך הגיע לעיר הגבול גזיאנטפ, שם נעצר על ידי המשטרה המקומית.

חבריו ידעו על כוונותיו - ועודדו אותו

לפני שיצא לטורקיה השאיר אגבריה מכתב למשפחתו בו פירט את כוונותיו לצאת ולהצטרף ללחימה בסוריה. עוד עלה מהחקירה כי חלק מחבריו של אגרביה ידעו על כוונותיו ואף תמכו ועודדו אותו לעשות כן.

"הזדהה עם האידיאולוגיה הרצחנית" (רויטרס)

"מעצרו של אגבריה ממחיש את הסיכון הרב הנשקף מיציאת ישראלים לזירת הלחימה בסוריה, הנשלטת על ידי פעילי ג'יהאד המשתייכים לארגונים איסלאמיים קיצוניים", נכתב בהודעת שירות הביטחון הכללי.

עורך דינו ויסאם עראף מהסנגוריה הציבורית אמר: "נלמד את חומר החקירה ונגיב בהתאם בבית המשפט".