ניסני הואשמה בגרימת מוות ברשלנות

כשבוע לאחר שמתה אמה מפצעיה בבית החולים, הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד העיתונאית ספיר ניסני ששפכה שמן רותח על האם והובילה לפציעתה. ניסני מואשמת בגרימת מוות ברשלנות. "אין תשתית ראייתית מספקת להוכחת פגיעה מכוונת", מסרה הפרקליטות

(קשת)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד העיתונאית ספיר ניסני בגין גרימת מוות ברשלנות. ניסני נעצרה בסוף חודש אפריל בחשד כי שפכה על אמה שמן רותח בעת ששכבה במיטתה. האם מתה מפצעיה בבית החולים לפני כשבוע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהגיש עו"ד רועי רייס, בין הנאשמת ואמה שהתגוררו יחדיו היו ויכוחים חוזרים בנושא ניקיון הבית, ובין היתר טענה האם כי הנאשמת מותירה את אזור המטבח מלוכלך לאחר שבישלה, לרבות בתבלינים שונים. בשל כך הרחיקה האם מהנאשמת את כל התבלינים ונעלה אותם בחדר הארונות שבחדר השינה שלה.

עוד עולה מכתב האישום כי ביום 21.4.16, בסביבות השעה 01:10 נשכבה האם לישון בחדר השינה, אז ניגשה ניסני למטבח וביקשה להכין תבשיל. היא שפכה כליטר שמן לתוך סיר, אותו חיממה לטמפרטורה גבוהה ומכיוון שרצתה להוסיף לתבשיל מלח, החליטה להתגנב לחדר השינה ולקחת את המפתח לחדר הארונות שם נמצא המלח.

על פי הנאשמת, היא חשבה שיש להקפיד על ערבוב מתמיד של השמן לשמירה על ערכו התזונתי של התבשיל ולכן החליטה לקחת עמה את הסיר לחדר השינה של האם. לטענתה, בשלב זה התקשר אליה בן זוגה לשעבר, לאחר חודשים של נתק בין השניים, שיחה שגרמה לה לסערת רגשות ולהיסח דעת.

ניסני נכנסה אל חדר השינה כשהיא אוחזת בסיר הרותח בצורה לא יציבה ונמנעה מהדלקת האור בחדר על מנת לא להעיר את אמה. לאחר שלא הבחינה בשואב אבק שהיה מונח על הרצפה, מעדה לכיוון המיטה ואיבדה אחיזה בסיר, כשחלק ניכר מהשמן שבו נשפך ישירות על פלג גופה העליון האם. כתוצאה מכך, נגרמו לאמה כוויות קשות.

"אין תשתית ראייתית לקבוע פגיעה מכוונת"

"ההחלטה להאשים את הנאשמת בגרימת מוות ברשלנות התקבלה לאחר שבחינה מעמיקה של הראיות בתיק העלתה כי אין תשתית ראייתית מספקת להוכחת פגיעה מכוונת מצד הנאשמת באמה, כפי שנחשד תחילה", מסרה הפרקליטות.

"למרות כל הדיווחים על חשדות חמורים כלפי ספיר, לאחר שהפרקליטות בחנה את כל חומרי החקירה, השתכנעה בנכונות גרסתה של ספיר, כי מדובר באירוע טרגי שהוא תולדה של תאונה מצערת וכי לספיר לא הייתה כל כוונה לפגוע באמה", מסר עו"ד גיא עין צבי שמייצג את ניסני מטעם הסניגוריה הציבורית.

בשבוע שעבר מתה האם בבית החולים על רקע החשדות כי ניסני שפכה את השמן על אמה בכוונה והייתה חשודה בגרימת מוות בזדון. בחקירתה המשיכה לטעון ניסני כי מדובר היה בתאונה וכי מעדה. בשל החשדות החמורים הוארך לאחר מותה של האם מעצרה של ניסני בתנאים מגבילים שיבוטלו היום והיא תשוחרר ממעצר בית. משפטה יתנהל בבית משפט השלום, כפי שנהוג בעבירות מסוג זה שהענוש הקבוע בחוק הוא עד 3 שנים.