יונתן היילו הגיש לנשיא בקשת חנינה

לאחר שבית המשפט העליון זיכה אותו מרצח הגבר שאנס אותו, הרשיעו בהריגה וקיצר את עונשו, פנה היילו לנשיא המדינה ראובן ריבלין בבקשה רשמית: "עשה שימוש בסמכות החסד הנתונה לך ושחרר אותי"

הוגשה בקשת החנינה של יונתן היילו (Yonatan Sindel/Flash90)

אחרי שבית המשפט העליון הפך בחודש שעבר את החלטת המחוזי, המיר את עברת הרצח בה הורשע יונתן היילו להריגה וקיצר את עונשו מ-20 ל-12 שנה, הגיש היום (ראשון) היילו בקשת חנינה לנשיא המדינה. "אני מבקש שתעשה שימוש בסמכות החסד הנתונה לך ותשחרר אותי", כתב לריבלין.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

היילו הורשע ב-2013 בבית המשפט המחוזי ברצח של ירון איילין, שגר באותה שכונה בה הוא התגורר בנתניה, אנס אותו פעמיים והתעלל בו במשך תקופה ארוכה. בסוף החודש שעבר קיבלו שופטי העליון את טענתו וקבעו כי הצליח להוכיח את קיומו של "קנטור מתמשך", לאחר שנפל קורבן ל"מסכת של אירועי אלימות, איומים, סחיטה כספית והתעללות מינית, שכללה שני מעשי סדום". הם הוסיפו כי "השתלשלות הדברים בליל האירוע מלמדת על קיומה של התגרות".

הבוקר הגיש פרקליטו של היילו עורך הדין אלון אייזנברג בקשת חנינה רשמית לנשיא ריבלין בה כתב: "מאמין אני כי בכדי להגיע לתוצאה האנושית הנכונה, הגיע העת להורות על שחרורו ולהסתפק בחמש שנות המאסר אותם ריצה עד כה".

בבקשת החנינה הסביר היילו כי מסקנתו של בית המשפט העליון הייתה שלא התקיים הסייג להגנה עצמית, הפוטר אותו מאחריות להריגת התוקף, אולם נקבע כי היילו לא התכוון או תכנן מראש להרוג את המנוח. בית המשפט קבע כי הוא הגיב כפי שהגיב משום שהיה נתון במצב של מצוקה נפשית קשה, עקב ההתעללות החמורה והמתמשכת בו - ועל כן הומר האישום מרצח להריגה.