זוכו השוטרים שהואשמו בהתעללות בעציר ממוצא אתיופי

שני קצינים ושני שוטרים שהואשמו בשפיכת מים רותחים על עציר זוכו היום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע מחבלה בכוונה מחמירה. השופט קבע כי מדובר בעלילה, וכי המתלונן אינו מהימן

מבוכה למח"ש (ארכיון) (פלאש 90)

מכה קשה למח"ש: שני קצינים ושני שוטרים שהואשמו בהתעללות חמורה בעציר ממוצא אתיופי זוכו לפני זמן קצר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. השופט קבע כי מדובר בעלילה, וכי המתלונן נגד הארבעה אינו אמין.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קצין המודיעין והבילוש של תחנת באזל בבאר שבע רפ"ק אורן סבג הואשם כי שפך ארבע כוסות מים רותחים על המתלונן במהלך חקירה, בזמן שקצין המודיעין ציון חיון צפה באירוע. השניים הואשמו בעבירת חבלה בכוונה מחמירה - ממנה, כאמור, זוכו היום (חמישי).

עם הישמע פסק הדין, התפרץ המתלונן על השופטים וזעק: "מעניין כמה כסף קיבלת, מושחת. מהתחלה היית נגדנו". לעומתו, פרקליטיו של סבג, עו"ד אבי חימי ומשה וייס, מסרו כי הם "מברכים על החלטת בית המשפט שעשה צדק עם רפ"ק סבג, שנפל קורבן לעלילת דם זדונית".

הפרשה נחשפה בסוף השנה שעברה, עם הפיכת החקירה נגד השוטרים לגלויה לאחר חקירה סמויה. במח"ש העריכו אז כי הקצין "נקם" בעציר בכל פעם שהתשובות שנתן לא היו לרוחו וגרם לו לכוויות חמורות. בחקירה נאספו שלל ממצאים התומכים בגרסת העציר, אולם אלו לא שיכנעו את שופט בית המשפט המחוזי.