התביעה הצבאית דורשת: לאסור פרסום שמות עדים

בעקבות גילויי ההסתה נגד מפקדו של החייל היורה אלאור אזריה, שהעיד במשפטו, ביקשו בתביעה הצבאית שלא לפרסם שמותיהם של עדים המתוכננים להופיע ולהעיד בפני בית הדין הצבאי. "צר לנו שהגענו למצב הזה, אך לא נותרה לנו ברירה"

נעמן. מפקד הפלוגה של אזריה

התביעה הצבאית הגישה היום (שני) בקשה לבית הדין הצבאי במטרה לאסור את פרסום שמות הקצינים שיעידו במשפטו של החייל היורה אלאור אזריה. ההחלטה נבעה מההסתה הבוטה נגד מפקד הפלוגה של החייל רב-סרן תום נעמן לאחר עדותו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"צר לנו שהגענו למצב הזה, אבל לא נותרה ברירה", הסבירו בתביעה הצבאית. "נגן על כל עד". בצה"ל מדגישים כי התביעה היא מערכת עצמאית, המקבלת את החלטותיה בעצמה ואין לדרגים הבכירים בצא יכולת לשנות או להכתיב להם התנהגות אחרת.

הדרישה, שפורסמה לראשונה ב"ידיעות אחרונות", הגיעה בעקבות ההסתה ברשתות החברתיות נגד מפקד הפלוגה של החייל, רב-סרן תום נעמן. אמש אף עוכב חשוד לחקירה בעקבות פוסטים בפייסבוק אשר קוראים לו בוגד ובמילות גנאי נוספות.

ראש הממשלה מגנה את המתקפות

ראש הממשלה נתניהו סיפק היום התייחסות ראשונה למתקפה שספג רס"ן תום נעמן בסוף השבוע, לאחר עדותו במשפט שהתנהל נגד מי שהיה פקודו - ושירה במחבל המנוטרל בזירה.

נתניהו, גינה את ההסתה

אין שום מקום להתלהמות פסולה כזו", הבהיר נתניהו לאחר שנשאל האם התקשר למשפחתו של נעמן. "אני אומר כאן את מה שאמרתי לאביו של החייל: אני סומך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על המפקדים והחיילים - סומך במאה אחוז על מערכת המשפט. היא רצינית, אמיתית והוגנת ואני קורא לכולם להרגיע את השיח ולהשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה. צריך לשמור על הצבא כפי שהוא שומר עלינו".