"מתנגד לכל מתקפה נגד קציני צה"ל"

שר הביטחון אביגדור ליברמן, שמבקר בארצות הברית, התייחס לסערת עדות המ"פ רב-סרן תום נעמן בפרשת החייל אלאור אזריה. הוא הבהיר כי הוא לא מתערב בהליך השיפוטי, אך מתנגד להטחת עלבונות בקציני צה"ל. רק לפני כשלושה חודשים, כשכיהן באופוזיציה, היה בין הראשונים שהתייצבו לצדו של החייל - ודחו את הטענות שהופנו כלפיו

"מתנגד למתקפה על קציני צה"ל". ליברמן ונע

לאחר שהתייצב לצדו של החייל היורה כשעוד כיהן באופוזיציה, ליברמן מגן על הקצין שהעיד נגדו: במהלך ביקורו הראשון בארה"ב מאז נכנס לתפקידו כשר הביטחון, התייחס אתמול בערב (ראשון) ליברמן למתקפה נגד רס"ן תום נעמן, הקצין ששימש כמ"פ של החייל היורה מחברון, אלאור אזריה, והצטרף לקולות המגנים עליו במערכת הפוליטית והצבאית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"שר הביטחון לא מתערב בהליך השיפוטי", נמסר בתגובה מטעם דובר השר, "אבל ברור שהוא נגד כל תקיפה או הטחת עלבונות בקציני צה"ל".

התייחסות זו מטעמו של ליברמן לפרשה, מגיעה כשלושה חודשים לאחר שבהיותו חבר באופוזיציה, הוא היה בין הפוליטיקאים הבולטים שהביעו תמיכה פומבית בחייל היורה ואף התייצב באולם הדיונים בעת שהחל משפטו. ליברמן אף תקף בזמנו את מי שכיהן אז כשר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, עקב התנהלותו בפרשה - דחה את הטענות כנגד החייל ואף אמר שמדובר ב"תיאטרון אבסורד".

אלאור אזריה, ארכיון (עזרי עמרם, חדשות 2)

רס"ן נעמן זכה אתמול לגיבוי גם מהרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט: "הנורמה המצופה מקציני צה"ל וחייליו היא אמירת אמת ומתן עדות אמת", אמר הרמטכ"ל והוסיף כי "יש לאפשר למשפט בבית הדין הצבאי בעניינו של סמל אלאור אזריה להתנהל לפי הכללים המקובלים וללא התערבות חיצונית ולאפשר לעדים מטעם התביעה וההגנה לומר את האמת ללא חשש וללא מורא. כל ניסיון להפעיל לחצים על המעורבים בהליך המשפטי ראוי לגנאי".

במשפט העיד נעמן כי הוא לא חש שהמחבל באירוע היווה סכנה באותו שלב. עוד שחזר את השיחה בינו לבין אזריה לאחר הירי, בה לטענתו אמר לו אזריה כי ירה בגלל ש"המחבל היה צריך למות". "כעסתי עליו שהוא עשה את זה, הוא בעצם ביצע ירי בתוך זירה שאני מפקד עליה ללא אישורי וללא ידיעתי", אמר. לקחתי אותו הצידה ואמרתי שימתין כאן ליד העמדה ולא יזוז. עדכנתי את הגדוד ששני המחבלים מתים".