מסתמן: ערעור על עונשו של הזמר קובי פרץ

מסתמן כי פרקליטות מחוז ת"א תערער על העונש שנגזר עליו - שנתיים מאסר בפועל. לטענת הפרקליטות, העונש מקל מדי ביחס לעבירות החמורות שבוצעו על ידו

בפרקליטות מחוז תל אביב שוקלים להגיש ערעור על עונשו של הזמר קובי פרץ: למרות הביקורת הציבורית, בפרקליטות סבורים כי עונש של שנתיים מאסר בפועל שנגזר על פרץ הוא מקל מדי - והם יבקשו להאריך את תקופת המאסר.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש נגד פרץ בנובמבר 2013, פעל הזמר במרמה ובאופן מתוכנן ושיטתי, בכך שהגיש דוחות כוזבים לפקיד השומה והשמיט בזדון מדוחות אלה הכנסות בסכום של 5,269,242 שקל.

עוד מואשם פרץ שהגיש למנהל מכס ומע"מ ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס בסך של 831,197 שקלים. עוד מואשם פרץ שהסתיר חלק מההכנסות עליהן לא דיווח, בסכום של לפחות 1.4 מיליון שקלים, בכספת ששכר, אשר על קיומה ועל תכולתה לא הצהיר בהצהרת הונו כנדרש.

בין השנים 2005-2009 עסק פרץ במתן הופעות חיות באתרים שונים, הקלטה ומכירה של דיסקים, הופעות בתוכניות טלוויזיה ורדיו והפקת רינגטונים. על פי החוק, הוא היה חייב בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה ובהגשת דוחות תקופתיים למס ערך מוסף. מי שניהל את כספיו של פרץ בין השנים 2000 ל-2012 היה מי ששימש כאמרגנו, יוחאי יעיש. במסגרת תפקידו עסק בניהול ספר ההזמנות וההופעות של הנאשם, קבלת תשלומים ממזמיני ההופעות ומגורמים נוספים וכן תשלום הוצאות.