ישי שליסל לשופטים: "מצעד הגאווה מביא פיגועים ומכעיס את הקדוש ברוך הוא"

רוצחה של שירה בנקי פנה לראשונה אל השופטים, בפתח שלב הטיעונים לעונש. התביעה מבקשת לגזור עליו עונש של 85 שנות מאסר. שליסל הסביר כי גם האמנים והזמרים המופיעים במצעדי הגאווה שותפים לחילול דבר ה'

המצעד מביא פיגועים. שליסל

"המצעד מביא עלינו פיגועים ואינתיפאדות, זה גורם לכעס אצל הקדוש ברוך הוא": כך מסביר היום (חמישי) ישי שליסל, מי שרצח את שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בשנה שעברה וניסה לרצוח שישה נוספים. "אני משתדל לפעול מתוך אהבה אליו, ומצעדי הגאווה פועלים מתוך שנאה לקב"ה ולעם ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של שליסל נאמרו היום בבית המשפט המחוזי בירושלים, שם נפתח שלב הטיעונים לעונש. התביעה דורשת לגזור עליו 60 שנות מאסר בגין 6 ניסיונות רצח, ועוד מאסר עולם של 25 שנה על רצח הנערה שירה בנקי ז"ל. התובעת, עו"ד אשרת שהם, הגדירה את העונש ככזה ש"מבטא את קדושת החיים".

שליסל, ששתק בחקירותיו במשטרה, פנה היום לראשונה אל השופטים, ואמר: "גם זמרים ואמנים שמופיעים במצעדי הגאווה חייבים לדעת שהם מחללים את שמו של הקדוש ברוך הוא".

שרה קלה-מאיר, מנכ"לית הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים אמרה בתגובה לדבריו של שליסל: "אמירותיו של שליסל בבית המשפט לא ראויות לקבל במה, מיותר להתייחס אליהן באופן רציונלי, אך לצערנו יש לא מעט אנשים שמזדהים עם אמרות נוראיות וחשוכות מהסוג הזה - ומבחינתם הם קריאה לפעולה. על רשויות החוק ועלינו כחברה לפעול נגד אמירות כאלה - ולהמשיך להנחיל ערכי סובלות ואהבה. אנו ממתינים להכרעת הדין ומקווים שהוא יורשע בעונש המקסימלי ושפשעו יוגדר כפשע שנאה, כפי שראוי שייקרא".

קלה-מאיר קראה לכל להצטרף למצעד הגאווה בירושלים שיתקיים ב-21 ביולי כמתוכנן: "אנו קוראות לכולם להצטרף אליו ולהגביר את האור אל מול מילים ודעות מהסוג ששמענו היום".