חשד: דניאל מעוז תכנן לברוח מהכלא

בתאו של מעוז נמצא יומן ובו תיעוד של תנועות הסוהרים באגף שבו הוחזק במאסר. בשב"ס העריכו כי הוא שוקל או אפילו מתכנן לברוח מהכלא, אולם בית המשפט קיבל את עתירתו של מעוז והוריד את סיווגו כאסיר בעל סיכויי בריחה. מרכז נגה לנפגעי עבירה המייצג את אחיו של מעוז: "מצער ששופטים הפקירו את שלומם של בני משפחתו"

חשד שתכנן לברוח מהכלא, מעוז (גיל יוחנן)

בית המשפט המחוזי החליט לקבל היום (שלישי) את עתירתו של הרוצח דניאל מעוז, והוריד את רמת מסוכנתו לאחר שסווג כאסיר בעל סיכוי לבריחה. החלטת בית המשפט התקבלה על אף הערכת שירות בתי הסהר שהתבססה על חשד שמעוז תכנן בריחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים הגיע לידי שירות בתי הסוהר מידע מודיעיני מטריד בעניינו של אסיר העולם מעוז, שבעקבותיו נערך חיפוש של יחידת דרור בתאו. בחיפוש נמצא יומן שבו תיעד מעוז את תנועת הסוהרים באגף שבו נכלא, פירוט תנועותיו שלו לבית המשפט, ופרטים על סוהרים שהובילו אותו.

כל אלו הובילו את שירות בתי הסוהר להערכה מודיעינית לפיה מעוז שוקל לברוח ממאסרו או ממש מתכננן. המידע הזה הוצג בבית המשפט בעתירה המנהלית שהגיש מעוז. השופטים בבית המשפט המחוזי לא התרשמו מהמידע המודיעיני הזה, וקיבלו את עתירתו של מעוז, משפטן בהשכלתו שבחר לייצג את עצמו.

מעוז הורשע ברצח הוריו נורית ונח, ונגזרו עליו שני מאסרי עולם ועוד חמש שנים. תחילה ערער על הרשעתו אולם משך אותו והשאיר את הערעור רק לגבי חמש השנים הנוספות שנגזרו עליו בשל שיבוש מהלכי חקירה.

"מדובר בהחלטה חריגה ויוצאת דופן בעיקר נוכח העובדה שעונשו של מעוז טרם נקצב", אמר עו"ד גיא פרידמן, מומחה למשפט פלילי.

עו"ד גיא פרידמן

ד"ר דנה פוגץ' ממרכז נגה לנפגעי עבירה בקרייה האקדמית אונו, המייצג את אחיו של מעוז מסרה בתגובה: "מדובר בעבריין מניפולטיבי שמהתל במערכת המשפט שוב ושוב. הוא עומד לדין על בידוי ראיות בתיק שעדיין לא הסתיים ולמרות כל זאת בוחרים שופטים להפקיר את שלום בני משפחתו וייתכן שאף אזרחים נוספים".