כתב אישום הוגש נגד מיכאל לוי בגין רצח שי שירזי

פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה היום כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד מיכאל לוי, בן 28 מנתניה, בגין רצח שי שירזי ז"ל וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות. מכתב האישום עולה כי לוי תכנן להתנקש בחייו של שירזי, איתר את מקום הימצאו - ועקב אחריו עם אופנועו. הוא עצר ליד הרכב בו נסע שירזי, ירה בו - והרג אותו

שי שירזי (חדשות 2)

כתב אישום נגד רוצח שי שירזי: פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה היום (שני) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד מיכאל לוי, בן 28 מנתניה, בגין רצח שי שירזי ז"ל וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שרית שמש, בין לוי לשירזי הייתה היכרות מוקדמת. במועד שאינו ידוע במדויק, פרץ סכסוך בין לוי לשירזי, בין היתר על רקע חובות של לוי לשירזי או מי מטעמו. בעקבות הסכסוך, גמלה בליבו של לוי החלטה לגרום למותו של שירזי.

לפני כחודש, ב-7 במאי סמוך לשעה 20:00, שהה שירזי בביתו בתל אביב, ביחד עם חברתו. בסמוך לשעה זו, הוא שוחח בטלפון עם מאיר (מיקי) אברג'יל וביקש ממנו להסיע את חברתו לביתה בראשון לציון. לאחר שהסיעו אותה לביתה, שבו שירזי ומיקי ברכב לכיוון תל אביב.

באותו הזמן יצא לוי מביתו בנתניה, בכדי לגרום למותו של שירזי - זאת לאחר שנודע לו בדרך שאינה ידועה על מסלול נסיעתו - ונטל אקדח חצי אוטומטי שהטמין מבעוד מועד במקום מסתור בקרבת בניין הסמוך לביתו. לוי חזר לביתו ויצא שוב כעשר דקות לאחר מכן, כשהוא נושא את האקדח בכיס של הקפוצ'ון אותו לבש. לוי ניגש שוב לעבר הבניין הסמוך, שם החזיק אופנוע בחניה ורכב על האופנוע כשהוא חבוש בקסדה שחורה לכיוון תל אביב.

עצר עם אופנועו ליד הרכב - וירה בשירזי למוות

בשעה 22:00 בערך, הגיעו מיקי ושירזי ברכב לרמת השרון - ובאותה השעה הגיע גם לוי לעיר. הוא איתר אותם והחל לעקוב אחריהם בדרכם חזרה לביתו של שירזי. חצי שעה לאחר מכן, בזמן שמירי ושירזי עצרו ברמזור אדום, הגיח לוי עם אופנועו, עצר בסמוך למושב הנוסע - וירה שמונה יריות לעבר פלג גופו העליון של שירזי, בכוונה לגרום למותו.

זירת האירוע, בחודש שעבר (הלל מאיר/TPS)


במהלך הירי, שירזי הסתובב וניסה להתכופף בזמן שלוי המשיך לירות לעברו, עד שהמחסנית התרוקנה מקליעים. ארבעה קליעים פגעו בשירזי וקליע נוסף פגע ברגלו של מיקי.
מיד לאחר מכן, נמלט לוי מהמקום בנסיעה מהירה, נטש את האופנוע, הטמין את האקדח בסמוך לאופנוע באזור מכוסה בצמחיה ונמלט מהמקום. שירזי ביקש ממיקי, בכוחותיו האחרונים, להזמין אמבולנס ואיבד את הכרתו.

אזרחים בעלי הכשרה רפואית המתגוררים בסמוך ושמעו את הירי, הגיעו במהרה, מצאו את שירזי ללא נשימה וללא דופק וביצעו בו עיסוי לב והנשמה. כוחות מד"א שהגיעו למקום ביצעו בו הנשמה ופעולות נוספות. הוא פונה לבית החולים איכילוב תוך החייאה והגיע לבית החולים ללא סימני חיים. בבית החולים נקבע מותו.