עורכי הדין שוקלים לעתור לבג"ץ: "הגבלת הביקורים גורמת נזק"

בעקבות הפרסום בחדשות 2 לפיו 37 עורכי דין שונים ביקרו את אהוד אולמרט בכלא בתקופה של 3 חודשים והחלטת שב"ס שהגיעה עקב כך להגביל את מספר המשרדים מהם מגיעים הפרקליטים לבקר את האסירים, בלשכת עורכי הדין טוענים כי מדובר בהחלטה שמזיקה לעבודתם

אולמרט ביום כניסתו לכלא (רויטרס)

מספר הביקורים הוגבל, עורכי הדין בדרך לבג"ץ? בעקבות הפרסום כאן בחדשות 2 לפיו 37 עורכי דין שונים ביקרו את האסיר וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט במהלך 3 חודשים וחצי בהן הוא מרצה את עונשו בכלא מעשיהו, עורכי הדין יוצאים נגד החלטת שב"ס להגביל את מספר הביקורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

בלשכת עורכי הדין שוקלים לעתור לבג"ץ נגד החלטת שב"ס שכבר התקבלה להגביל את מספר המשרדים שמהם מגיעים עורכי הדין לבקר את האסירים. הכוונה היא להתנות את כניסתם של עורכי הדין לביקור בהצגת הסכם שכר הטרחה שחתמו עם האסירים שאותם הם באים לבקר.

"מדובר בהחלטה לא מידתית שהתקבלה במעמד צד אחד וללא שום התייעצות עם נציגי הלשכה", מחה יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נווה. "זו החלטה שגורמת נזק לעבודת עורכי הדין, אך בעיקר לזכויות של האסירים".

צעד חסר תקדים? מספר האסיר של אולמרט שונה

בתוך כך, הורתה נציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, לשנות את מספר האסיר של אולמרט - בצעד שהוא אולי חסר תקדים בישראל.

שלוש הספרות האחרונות במספר האסיר של אולמרט שונו לאחר שפורסמו ביום כניסתו לכלא באמצעי התקשורת, זאת לאחר שהפרסום גרם למורת רוח בנציבות שב"ס וגרם לנזק גדול - עד כדי כך שהוחלט לשנות את המספר.